Educație

Elevii Liceului Gh. Bals si-au ales cei mai frumosi boboci

Ana-Maria Cantia
30 nov 2007 457 vizualizări
Elevii Grupului Scolar Gheorghe Bals din Adjud au sarbatorit aseara, la Casa de Cultura din oras, venirea colegilor de clasa a noua printre liceeni cu un mare bal. Balul bobocilor a fost organizat dupa datina, de elevii de clasa a doisprezecea, ajutati bineinteles de profesori

Andra a cintat la bal pentru elevii liceului adjudean

Acestia au pregatit totul in cele mai mici detalii. Candidatii la concursul de miss si mister s-au intrecut in probe de dans, de cultura generala, dictie pentru a-si convinge dascalii ca merita sa fie considerati cei mai buni. De departe, cele mai amuzante probe au fost cea in care concurentii au trebuit sa arate cit de iscusiti sint in ale bucatariei, ei fiind nevoiti sa curete mere cu aparatul de ras sau cind aspirantele la titlul de miss au aratat ca se pricep sa-si infrumuseteze partenerii. Fetele au trebuit sa machieze baietii fiind legate la ochi. Probele de dans au fost si ele spactaculoase, cind s-a dansat pe ritmuri tiganesti sau pe ritmuri latino- americane. Din membrii juriului au facut parte profesori ai liceului, cit si delegati ai sponsorilor si reprezentanti din comitetul elevilor. Surpriza serii a fost prezenta cintaretei Andra, care a fost invitata de onoare a petrecerii. Aceasta a venit in jurul orei 20.00 si i-a binedispus pe liceeni aproximativ o ora. "Am invitat-o pe Andra pentru ca e modesta ca noi, frumoasa ca scoala noastra, talentata ca si elevii nostri si, nu in ultimul rind, se trage din zona", ne-a declarat Mariana Birla, director la Grupul Scolar Gheorghe Bals. (Ana-Maria CANTIA)


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.