VIDEO | Victorie la scor a fotbaliștilor de la CSM Focșani 2007 în meciul de acasă cu Dacia Unirea Brăila

5 sep 2022 1062 vizualizări

Victorie la scor a echipei de fotbal CSM Focșani 2007 în etapa a doua a Ligii a III-a,  în meciul disputat, sâmbătă 03 septembrie 2022, pe stadionul Milcovul cu Dacia Unirea Brăila

CSM Focșani 2007-Dacia Unirea Brăilă:7-0(4-0)

.CSM Focșani 2007  a început meciul cu următoare formație: Preda- Juncănaru, Bratu, Panaite, Negoiță- Băjenaru, Zaharia, Săpunuru, Paizan,Stoica-Arnăutu. În prima repriză au marcat pentru gazde Arnăutu 2 și Zaharia 2. La pauză, CSM Focșani a condus cu 4-0. În repriza a doua CSM a ratat multe ocazii, iar Oprea a dus scorul la 5-0 în minutul 84. În minutul 87 Păsare a majorat scorul la 6 -0. Tot Oprea a stabilit scorul final, 7 – 0, în minutul 90.

CSM Focșani 2007 a învins sâmbătă 03 septembrie 2022,  cu 7-0 (4-0) pe Dacia Unirea Brăila, într-un meci din etapa a 2-a a Ligii a III-a, Seria a 2-a, la fotbal. disputat pe stadionul Milcovul

Golurile echipei CSM Focșani 2007 au fost marcate de Arnăutu (min. 14 din penalty și min. 39), Zaharia (min. 16 și 32), Oprea (min. 84 și 90), Pasăre (min. 87).

CSM Focșani 2007:

Preda - Juncanaru, Bratu (cpt.), Panaite, Negoiță, Băjenaru (min. 62 - Rogoveanu), Zaharia (min. 62 - Taciuc), Stoica (min. 65 - Oprea), Săpunaru, Paizan (min. 65 - Dănilă), Arnăutu (min. 62 - Pasăre).

Rezerve neutilizate: Apenciucesei, Mazilu, Predoiu, Manu.

Antrenori: Marius Bratu și Bogdan Burlacu.

Dacia Unirea Brăila:

Butunoiu - Leu, Lixandrică, Bădilaș, Sava, Voica, Răileanu, Timoela, Robu (cpt.), Vartolomei, Duțu.

Rezerve: Toma, Simion, Bouroșu, Ene, Ghiță.

Antrenor: Vasilică Darie

Citiți și Rezultatele complete din etapa 2, seria 2, Liga a III-a fotbla seniori

Citiți și programul meciurilor etape 3 a seriei 2, Liga a III-a la fotbal seniori

Citiți și clasamentul după două etape al seriei 2, Liga a III-a la fotbal seniori