Prima victorie din retur a venit după un joc bun

3 apr 2018 1415 vizualizări

Echipa de fotbal CSM Focşani 2007 a obţinut marţi prima victorie din retur, învângând cu 3-1 pe ACS Odorheiul Secuiesc.

Înregistrarea VIDEO integrală a meciului poate fi  urmărită mai jos:

VIDEO preluat de pe canalul youtube ​Est Media Press

Beşa a deschis scorul în minutul 35, după o lovitură de colţ, dar oaspeţii au egalat la faza următoare prin Gyorgydeak. Victoria focşănenilor a venit în repriza a dua. Mai întâi, Predoiu a transformat impecabil o lovitură liberă de la marginea careului. Cu zece minute înainte de final, Manu a driblat toată apărarea adversă şi l-a lăsat cu poarta goală pe Pasăre care a marcat pentru 3-1. CSM 2007 a început cu Dogaru – Dediu, Beşa, Parlac, Mihai – Budeanu, Negoescu, Lupu, Manu – Predoiu, Pasăre. Vineri, CSM 20007 va evolua în deplasare cu Bucovina Rădăuţi. (D.C.)

Rezultate:

marţi, 3 aprilie, ora 17:00

CSM Roman - Olimpic Cetate Râşnov     0-0

KSE Târgu Secuiesc - Sporting Lieşti     1-1

Zsolt Tanko (68) / Ionuţ Iancu (48)

CSM Paşcani - Aerostar Bacău     0-5

Cătălin Vraciu (28), Cornel Căinari (32), Ionuţ Chirilă (44), Adrian Hurdubei (50), Andrei Pavel (74)

Sănătatea Darabani - AFC Hărman     1-0

Şerban Petraru (76)

Bucovina Rădăuţi - Suporter Club Oţelul Galaţi     0-1

George Cârjan (60)

CSM Focşani - AFC Odorheiu Secuiesc    3-1

Florinel Beşa (35), Mădălin Predoiu (54), Cosmin Pasăre (81) / Gyorgydeak Apor (36)

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc - Metalosport Galaţi         3-0

Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde la "masa verde" toate meciurile din această a doua parte a sezonului.

Avântul Valea Mărului, echipă retrasă din campionat, ar fi stat.