Egal la ultimul meci din tur

25 nov 2017 891 vizualizări

CSM Focşani 2007 – Sporting Lieşti 1-1 (0-0), în liga a treia de fotbal.Focșănenii vor termina turul pe locul zece

VIDEO cu înregistarea integrală a meciului CSM Focşani 2007 – Sporting Lieşti 1-1 (0-0)

Preluare VIDEO  Est Media Press

Echipa de fotbal CSM Focşani a încheiat turul campionatului cu un nou rezultat de egalitate, 1-1, pe teren propriu, în faţa celor de la Sporting Lieşti. Aşa cum era de aşteptat, oaspeţii au fost o echipă foarte arţăgoasă ce a venit să câştige la Focşani. De remarcat că niciuna dintre echipe nu a fost la final mulţumită de punctul obţinut. În cele patru minute de prelugire ale jocului, ambele formaţii au atacat şi au încercat să-şi apropie victoria. CSM 2007 a dominat prima repriză, cînd a ratat două mari ocazii de gol prin Pasăre, în minutul 15 şi Predoiu, 32. Lieştenii nu au aşteptat prea mult şi au răspuns prompt, portarul Lazăr având cîteva intervenţii reuşite. Primul gol al partidei a fost marcat de gălăţenii în minutul 47. Munchiu a reluat spectaculos în plasa porţii adverse, după o lovitură liberă. Oaspeţii s-au aşezat pe două linii în faţa propriei porţi, astfel încât încercările focşănenilor de a egala s-au lovit de un adevărat zid. Intrarea lui Manu la mijlocul reprizei secunde a animat puţin jocul. Manu putea egala imediat, dar şutul său a lovit bara porţii adverse. Golul egalării a venit în minutul 77, după un henţ comis în suprafaţa de pedeapsă de defensiva oaspeţilor. Pasăre a transformat cu siguranţă şi a adus egalitatea. Focşănenii s-au aruncat spre poarta adversă, dar au avut probleme şi în defensiva rămasă în doar trei oameni, după schimbarea lui Nistor cu Remus Popa. Cu trei atacanţi pe teren, CSM a trecut pe lângă golul victoriei, la fel cum au făcut-o şi adversarii în minutul 93, atunci cînd Laăr a salvat o minge foarte grea. Fundaşul Beşa nu a putut evolua, după eliminarea de la Râşnov. Antrenorii Vasile Burgă şi Adrian Toma au folosit echipa: Lazăr – Dediu, Nistor, Parlac, Mihai – Duca, Lupu, D.Popa, Pădineanu – Predoiu, Pasăre. Au mai intrat Negoescu, Manu, Remus Popa, Zaharia. CSM Focşani va termina turul de campionat pe locul zece, cu 18 puncte, indiferent de rezultatele din ultima etapă, atunci când focşănenii vor sta. Focşănenii au câştigat în tur patru meciuri şi a obţinut şase rezultate de egalitate. (D.C.)