Au pierdut la Miercurea Ciuc după ce au condus cu 1-0

10 mai 2018 1300 vizualizări

Echipa de fotbal CSM Focșani a pierdut partida jucată miercuri în deplasare cu SC Miercurea Ciuc. Harghitenii s-au impus cu scorul de 4-1, după ce oaspeții au condus cu 1-0. Focșănenii au deschis scorul după reușita de excepție a lui Budeanu. Gazdele au revenit și au întors rezultatul în doar patru minute. Elevii lui Vasile Burgă și Adrian Toma au ratat câteva ocazii de a egala în repriza a doua, dar, pe final, gazdele au marcat două goluri și au rămas în cursa pentru promovare. Miercurea Ciuc: Horvat – Ilyeș, Lorincz, Csiszer, Fabio de Oliveira – Mitra, Gyergyi, Kilven, Magyary – Eder, Bajko. Rezerve: Nagy, Csuros, Benko, Hogdyay, Lokotuș, Antal, Najzic.  CSM Focșani 2007: Dogaru – Săpunaru, Beșa, Salaoru, Mihai – Lupu (46 Pasăre), Negoescu, Chivu, Budeanu (64 Pădineanu)– Manu (75 Dediu), Predoiu (70 Remus Popa). Sâmbătă, CSM 2007 va juca pe teren propriu, de la ora 18.00, cu Cetate Rîșnov. (D.C.)

marţi, 8 mai, ora 18:00

Sporting Lieşti - Suporter Club Oţelul Galaţi    0-2

George Cîrjan (3), Cristian Bahnaşu (83)

Olimpic Cetate Râşnov - AFC Odorheiu Secuiesc    1-0

Raul Drugă (59)

KSE Târgu Secuiesc - Sănătatea Darabani    1-0

Paul Nicolae (53)

Aerostar Bacău - Metalosport Galaţi    3-0

Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde la "masa verde" toate meciurile din această a doua parte a sezonului.

Avântul Valea Mărului - CSM Paşcani    0-3

Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la "masa verde".