Naţional Goleşti, învingătoare în deplasare

Publicat de 300 vizualizari 0 comentarii
Dimensiune text: Decrease font Enlarge font
 Goleștenii s-au impus în prelungiri Goleștenii s-au impus în prelungiri

Sâmbătă a avut loc prima partidă din returul Superligii Altdorf Tehnik. Partida Voinţa Slobozia Ciorăşti - Naţional Goleşti a fost una dinamică, în care învingătoarea a fost decisă abia după cele şapte minute de prelungire acordate de brigada de arbitri.

Goleştenii au condus cu 2-0 după un autogol şi reuşita lui Ciprian Dumitriu. Gazdele au revenit însă în actul secund şi au marcat prin Mănăilă. Apoi, portarul Irimia a avut câteva intervenţii spectaculoase şi a păstrat avantajul de partea echipei sale. Duminică au fost programate jocurile Unirea Ţifeşti – Tractorul Năneşti 2-2, Victoria Gugeşti - FCM Adjud 2-2 şi Dinamo Tătăranu – CSM Focşani 0-11. Partidele Victoria Pufeşti – Euromania Dumbrăveni 0-3 şi Voinţa Cârligele - ACS Odobeşti 3-0 vor fi omologate la masa verde. Duminică au avut loc şi partidele etapei a zecea din liga a cincea. Rezultate: Săgeata Bileşti - Flacăra Urecheşti 0-7, Trotuşul Rugineşti – AS Suraia 0-3, Gloria Răcoasa – Unirea Milcovul 4-8 şi Podgoria Coteşti - Sportul Ciorăşti 3-5. FC Panciu a stat. (Dan CHIRIAC)

Subscribe to comments feed Comentarii (0 publicate)

total: | afişare: