Un punct în fața unei formații puternice

12 nov 2017 1033 vizualizări

CSM Focşani 2007 – CSM Miercurea Ciuc 2-2 (2-2), sâmbătă, ora 14.00, în liga a treia de fotbal u focșănenii au condus din nou cu 2-0, dar nu au reușit să obțină cele trei puncte

Urmăriți în VIDEO de mai jos transmisiunea integrală a meciului

Echipa de fotbal CSM Focşani 2007 a obţinut un punct în patida jucată sâmbătă pe teren propriu în liga a treia, în faţa unei echipe puternice, ce are pe banca tehnică doi foşti jucători de liga întâi, Laszlo Balint şi Cezar Zamfir. Totul s-a decis în primele 38 de minute ale jocului. Focşănenii au început perfect jocul, la fel ca şi în partida din urmă cu două etape cu KTE Tg. Secuiesc. Pasăre în minutul 10 şi Predoiu cinci minute mai târziu au dus scorul la 2-0. Faza golului de 2-0 a adus şi cîteva proteste din tabăra oaspeţilor, dar totul pare a fi nejustificat. Ciucanii au executat repede o lovitură liberă, deşi propriul jucător se afla încă întins pe gazon. Au avut posibilitatea să oprească jocul, pentru ca coechipierul lor să primească îngrijiri medicale, nu au făcut-o, mingea a ajuns la gazde, iar Predoiu, scos din ofsaid chiar de jucătorul căzut pe gazon a marcat. Oaspeţii au egalat pănă la pauză după reuşitele lui Gyorgyi în minutul 18 și Bajko în minutul 38. Repriza a doua a fost mult mai discretă, doar Pasăre având ocazia să aducă victoria focșănenilor. Antrenorii Vasile Burgă şi Adrian Toma au început partida cu următoarea formaţie: Lazăr – Dediu, Panaite, Beşa, Mihai – Manu, Lupu, D.Popa, Pădineanu – Predoiu, Pasăre. Etapa viitoare, focșăneniivor evolua în deplasare cu Olimpic Cetate Rîșnov. (D.C.)