Sport

Focșani Junior Cup are loc la finalul săptămânii

Dan Chiriac
30 iul 2018 991 vizualizări

Între 3 si 5 august, la șapte categorii de vârstă (2005-2011), simultan, pe cinci baze sportive distincte, în organizarea CL Focșani, CL Odobești, DJTS Vrancea, AJF Vrancea, CCA Vrancea, CSM Focșani 2007(director Ciubotaru Viorel) și Prosport Focsani se vor disputa partidele Focșani Junior`s Cup. Partidele au loc pe bazele sportive La Castel Focșani, Școala Nr. 5 Focșani și complexului Green Garden Odobești pentru competițiile grupelor 2009, 2010 și 2011. Meciurile pe teren normal vor avea loc pe stadioanele Milcovul Focșani și Unirea Odobești.

La buna derulare a întrecerii au contribuit antrenorii: Alin Samoila, Daniel Banica, Marian Danut, Danielette Iorga, Adrian Schineste, Laurentiu Muscalu, Marius Stoica, Elvis Ilas, Marian Brutaru, Mircea Lazar, Mihai Gica, Roberto Marafevici, Marian Gurau, Catalin Mihalcea, Viorel Paizan, Octavian Bucataru, Nicolae Petrea, Ionut Cioran, Vasile Burga, Adrian Toma, Manuel Ivanciu si Petrica Ene. (D.C.)

GRUPELE SI PROGRAMUL TUTUROR MECIURILOR FOCSANI JUNIOR`S CUP, 2018

GRUPA 2005, stadion ,,Milcovul” Focsani, sistem 11x11, 2 x25 minute

GRUPA A

1. Prosport Focsani

2. LPS Mircea Eliade Bucuresti

3. Juventus Bucuresti

4. Magic Iasi

5. Luceafarul Braila

GRUPA B

1. Academia Luceafarul ,,U” Cluj

2. FC Bacau

3. Otelul Galati

4. Delta Tulcea

5. Juniorul Bucuresti

PROGRAMUL MECIURILOR GRUPEI 2005 – STADION ,,MILCOVUL” FOCSANI

VINERI, 03 august 2018

Ora 13.00-14.00 Juniorul Bucuresti – FC Bacau

Ora 14.00-15.00 LPS Eliade Bucuresti – Luceafarul Braila

Ora 15.00-16.00 Juventus Bucuresti – Magic Iasi

Ora 16.00-17.00 Otelul Galati – Delta Tulcea

Ora 17.00-18.00 Luceafarul Braila – Juventus Bucuresti

Ora 18.00-19.00 Prosport Focsani – LPS Eliade Bucuresti

0ra 19.00-20.00 Juniorul Bucuresti – Otelul Galati

Ora 20.00-21.00 Luceafarul Cluj-Napoca – FC Bacau

SAMBATA, 04 august 2018

Ora 09.00-10.00 Juventus Bucuresti – Prosport Focsani

Ora 10.00-11.00 Luceafarul Cluj – Otelul Galati

Ora 11.00-12.00 Magic Iasi – Luceafarul Braila

Ora 12.00-13.00 Delta Tulcea – Juniorul Bucuresti

Ora 13.00-14.00 LPS Eliade Bucuresti – Juventus Buucresti

Ora 14,.00-15.00 FC Bacau – Otelul Galati

Ora 15.00-16.00 Prosport Focsani – Magic Iasi

Ora 16.00-17.00 Luceafarul Cluj – Delta Tulcea

Ora 17.00-18.00 Luceafarul Braila – Prosport Focsani

Ora 18.00-19.00 Magic Iasi – LPS Eliade Bucuresti

Ora 19.00-20.00 Delta Tulcea – FC Bacau

Ora 20.00-21.00 Luceafarul Cluj – Juniorul Bucuresti

DUMINICA, 05 august 2018

Ora 08.00-09.00 5A – 5B

Ora 09.00-10.00 4A – 4B

Ora 10.00 -11.00 1A – 2B 

Ora 11.00 -12.00 1B – 2A

Ora 12.00-13.00 3A – 3B

ORA 13.00-14.00 FINALA MICA

ORA 14.00-15.00 FINALA MARE

ORA 16.30 FESTIVITATEA DE PREMIERE STADIONUL ,,MILCOVUL” FOCSANI - PENTRU TOATE GRUPELE DE VARSTA !!

GRUPA 2006, stadion ,,Milcovul”, sistem 8+1, 2x25 minute

GRUPA A

1. CSM 2007 Focsani

2. Dacia Unirea Braila

3. Juniorul Bucuresti

4. LPS Buzau

GRUPA B

1. FC Bacau

2. Stars Braila

3. LPS Eliade Bucuresti

4. ROT Tecuci

PROGRAMUL MECIURILOR GRUPEI 2006 –STADION ,,MILCOVUL” FOCSANI

VINERI, 03 august 2018

Ora 13.00-14.00 Dacia Unirea Braila – Juniorul Bucuresti

Ora 14.00-15.00 FC Bacau – ROT Tecuci

SAMBATA, 04 august 2018

Ora 09.00-10.00 LPS Buzau – Juniorul Bucuresti

Ora 10.00-11.00 ROT Tecuci – LPS Eliade Bucuresti

Ora 11.00-12.00 CSM 2007 Focsani – Dacia Unirea Braila

Ora 12.00-13.00 FC Bacau – Stars Braila

Ora 13.00-14.00 CSM 2007 Focsani – LPS Buzau

Ora 14.00-15.00 LPS Eliade Bucuresti – Stars Braila

Ora 15.00-16.00 Dacia Unirea Braila – LPS Buzau

Ora 16.00-17.00 Stars Braila – ROT Tecuci

Ora 17.00-18.00 Juniorul Focsani – CSM 2007 Focsani

Ora 18.00-19.00 LPS Eliade Bucuresti – FC Bacau

DUMINICA, 04 august 2018

Ora 08.00-09.00 Meci 1: 3A-4B 

Ora 09.00-10.00 Meci 2: 3B – 4A

Ora 10.00-11.00 1A – 2B

Ora 11.00-12.00 1B – 2A

Ora 12.00-13.00 Pierz M1 – Pierz M 2

Ora 13.00-14.00 Cast M1 – Cast. M2

ORA 14.00-15.00 FINALA MICA 

ORA 15.00-16.00 FINALA MARE

ORA 16.30 FESTIVITATEA DE PREMIERE STADION ,,MILCOVUL” FOCSANI - PENTRU TOATE GRUPELE DE VARSTA !!

GRUPA 2007, stadion Unirea Odobesti, sistem 8+1, 2x25 minute

GRUPA A

1. Prosport Focsani

2. LPS Galati

3. LPS Vaslui

4. ACS Odobesti

GRUPA B

1. CSM 2007 Focsani

2. LPS Suceava

3. Junior Galati

4. Luceafarul Braila

PROGRAMUL MECIURILOR GRUPEI 2007 – STADION UNIREA ODOBESTI

VINERI, 03 AUGUST 2018

Ora 16.00-17.00 Prosport Focsani – LPS Vaslui

Ora 17.00-18.00 CSM 2007 Focsani – LPS Suceava

SAMBATA, 04 august 2018

Ora 09.00-10.00 ACS Odobesti – LPS Vaslui

Ora 10.00-11.00 Luceafarul Braila – Junior Galati

Ora 11.00-12.00 Prosport Focsani – LPS Galati

Ora 12.00-13.00 CSM 2007 Focsani – Junior Galati

Ora 13.00-14.00 Junior Galati – LPS Suceava

Ora 14.00-15.00 CSM 2007 Focsani – Luceafarul Braila

Ora 15.00-16.00 LPS Galati – LPS Vaslui

Ora 16.00-17.00 Prosport Focsani – ACS Odobesti

Ora 17.00-18.00 LPS Galati – ACS Odobesti

Ora 18.00-19.00 LPS Suceava - Luceafarul Braila


DUMINICA, 05 AUGUST 2018

Ora 08.00-09.00 Meci 1: 3A-4B 

Ora 09.00-10.00 Meci 2: 3B – 4A

Ora 10.00-11.00 1A – 2B

Ora 11.00-12.00 1B – 2A

Ora 12.00-13.00 Pierz M1 – Pierz M 2

Ora 13.00-14.00 Cast M1 – Cast. M2

ORA 14.00-15.00 FINALA MICA 

ORA 15.00-16.00 FINALA MARE

ORA 16.30 FESTIVITATEA DE PREMIERE STADIONUL ,,MILCOVUL” FOCSANI - PENTRU TOATE GRUPELE DE VARSTA !!

GRUPA 2008, stadion Unirea Odobesti, sistem 6+1, 2x25 minute

GRUPA A

1. Prosport Focsani

2. Stars Braila 2009

3. Bubu Bacau

4. Luceafarul Braila

GRUPA B

1.Galactic Focsani

2. Stars Braila 1

3. ROT Tecuci 

4. FC Bacau

GRUPA C

1. ACS Odobesti

2. Stars Braila 2

3. LPS Vaslui

4. Junior Galati

PROGRAMUL MECIURILOR GRUPEI 2008 – STADION UNIREA ODOBESTI -

VINERI, 03 august 2018

Ora 10.00-11.00 Prosport Focsani – Luceafarul Braila

Ora 11.00-12.00 Galactic Focsani – FC Bacau

Ora 12.00-13.00 Junior Galati – ACS Odobesti

Ora 13.00-14.00 Stars Braila 2009 – Bubu Bacau

Ora 14.00-15.00 Stars Braila 1 – ROT Tecuci 

Ora 15.00-16.00 Stars Braila 2 – LPS Vaslui

SAMBATA, 04 august 2018

Ora 09.00-10.00 Luceafarul Braila – Bubu Bacau

Ora 10.00-11.00 ROT Tecuci – FC Bacau

Ora 11.00-12.00 LPS Vaslui – Junior Galati

Ora 12.00-13.00 Prosport Focsani –Stars Braila 2009

Ora 13.00-14.00 Galactic Focsani – Stars Braila 1

Ora 14.00-15.00 Stars Braila 2 – ACS Odobesti

Ora 15.00-16.00 Bubu Bacau –Prosport Focsani

Ora 16.00-17.00 LPS Vaslui – ACS Odobesti

Ora 17.00-18.00 ROT Tecuci – Galactic Focsani

Ora 18.00-19.00 Stars Braila 2009 – Luceafarul Braila

Ora 19.00-20.00 Stars Braila 1 – FC Bacau

Ora 20.00-21.00 Stars Braila 2 – Junior Galati

DUMINICA, 05 august 2018

Ora 08.00-09.00 4A – 4B

Ora 09.00-10.00 4C - 3A

Ora 10.00-11.00 3B – 3C

Ora 11.00-12.00 1A – cel mai bun loc 2

Ora 12.00-13.00 1B-1C

Ora 13.00-14.00 al 2-lea loc 2 – al 3-lea loc 2

ORA 14.00-15.00 FINALA MICA

ORA 15.00-16.00 FINALA MARE

ORA 16.30 FESTIVITATEA DE PREMIERE STADIONUL ,,MILCOVUL” FOCSANI - PENTRU TOATE GRUPELE DE VARSTA !!

GRUPA 2009, teren ,,La Castel” Focsani, sistem 5+1, 2x 15 minute

GRUPA A

1. Prosport Focsani

2. Dinamo Bacau

3. Luceafarul Galati

4. Kinder Braila

GRUPA B

1. Sporting Focsani

2. juniorul Bucuresti

3. LPS Vaslui

4. Kinder Brasov

GRUPA C

1. Galactic Focsani

2. CSM Ramnicu Sarat

3. Junior Galati

4. Magic Iasi

GRUPA D

1. Bucegi Rasnov

2. Soimii Dunareni Galati

3. Dacia Unirea Braila

4. Olimpia Ramnicu Sarat

PROGRAMUL MECIURILOR GRUPEI 2009 – TEREN ,,LA CASTEL” FOCSANI, STRADA VRANCEI NR. 24 - ZONA CASTELUL CU APĂ.

VINERI, 03 august 2018

Ora 11.00-11.30 Prosport Focsani – Kinder Braila

Ora 11.30-12.00 Sporting Focsani – Kinder Brasov

Ora 12.00-12.30 Galactic Focsani – Magic Iasi

Ora 12.30-13.00 Kinder Braila- Luceafarul Galati’

Ora 13.00-13.30 CSM Rm Sarat – Junior Galati 

Ora 13.30-14.00 Juniorul Bucuresti – LPS Vaslui

Ora 14.00-14.30 Dinamo Bacau – Luceafarul Galati 

Ora 14.30-15.00 Soimii Dun Galati – Dacia Unirea Braila

Ora 15.00-15.30 Bucegi Rasnov – Olimpia Rm Sarat

Ora 15.30-16.00 LPS Vaslui – Kinder Brasov

Ora 16.00-16.30 Junior Galati – Magic Iasi

Ora 16.30-17.00 Soimii Dunareni Galati - Olimpia Rm Sarat

SAMBATA, 04 august 2018

Ora 09.00-09.30 Sporting Focsani – Juniorul Bucuresti

Ora 09.30-10.00 Galactic Focsani – CSM Rm Sarat

Ora 10.00-10.30 Bucegi Rasnov – Soimii Dun Galati

Ora 10.30-11.00 Prosport Focsani – Dinamo Bacau

Ora 11.00-11.30 Juniorul Bucuresti – Kinder Brasov

Ora 11.30-12.00 Magic Iasi – CSM Rm Sarat

Ora 12.00-12.30 Dacia Unirea Braila – Olimpia Rm Sarat

Ora 12.30-13.00 Dinamo Bacau – Kinder Braila

Ora 13.00-13.30 Luceafarul Galati – Prosport Focsani

Ora 13.30-14.00 LPS Vaslui – Sporting Focsani

Ora 14.00-14.30 Galactic Focsani – Junior Galati

Ora 14.30-15.00 Bucegi Rasnov – Dacia Unirea Braila

Ora 15.00-15.30 1A – 2C meci 1

Ora 15.30-16.00 1B – 2D meci 2

Ora 16.00-16.30 1C – 2A meci 3

Ora 16.30-17.00 1D – 2B meci 4

Ora 17.00-17.30 3A – 4C meci 5

Ora 17.30-18.00 3B – 4D meci 6

Ora 18.00-18.30 3C – 4A meci 7

Ora 18.30-19.00 3D – 4B meci 8

DUMINICA, 05 august 2018

Ora 09.00-09.30 pierz M5 – pierz M7

Ora 09.30-10.00 pierz M6 – pierz M8

Ora 10.00-10.30 pierz M1 – pierz M3

Ora 10.30-11.00 pierz M4 – pierz M2

Ora 11.00-11.30 cast M5- cast M7 argint

Ora 11.30-12.00 cast M6- cast M8 argint

Ora 12.00-12.30 cast M4- cast M2 aur 

Ora 12.30-13.00 cast M1 – cast M3 aur

Ora 13.00-13.30 pierzatoare argint

Ora 13.30-14.00 castigatoare argint

ORA 14.00-14.30 FINALA MICA AUR

ORA 14.30-15.00 FINALA MARE AUR

ORA 16.30 FESTIVITATEA DE PREMIERE STADIONUL ,,MILCOVUL” FOCSANI - PENTRU TOATE GRUPELE DE VARSTA !!

GRUPA 2010 - Teren Scoala Gen.Nr 5 Focsani, Anghel Saligny - ZONA COLEGIUL NAȚIONAL UNIREA ȘI TEATRUL MUNICIPAL FOCȘANI - sistem 5+1, 2x 15 minute

GRUPA A

1. Prosport Focsani

2. Dacia Unirea Braila

3. Dinamo Bacau

4. Luceafarul Braila

5. CSM Ramnicu Sarat

GRUPA B

1. LPS Focsani

2. Viitorul Bacau

3. Juniorul Bucuresti

4. LPS Vaslui

5. Stars Braila

PROGRAMUL MECIURILOR GRUPEI 2010 – TEREN SCOALA GEN. NR 5 ,,ANGHEL SALIGNY” FOCSANI -

SAMBATA, 03. August 2018

Ora 09.00-09.30 Stars Braila – Viitorul Bacau

Ora 09.30-10.00 CSM Rm Sarat – Dacia Unirea Braila

Ora 10.00-10.30 Dinamo Bacau – Luceafarul Braila

Ora 10.30-11.00 Juniorul Bucuresti – LPS Vaslui

Ora 11.00-11.30 CSM Rm Sarat – Dinamo Bacau

Ora 11.30-12.00 Stars Braila – Juniorul Bucuresti

Ora 12.00-12.30 Prosport Focsani – Dacia Unirea Braila

Ora 12.30-13.00 LPS Focsani – Viitorul Bacau

Ora 13.00-13.30 Dinamo Bacau – Prosport Focsani

Ora 13.30-14.00 LPS Focsani – Juniorul Bucuresti

Ora 14.00-14.30 Luceafarul Braila – CSM Rm Sarat

Ora 14.30-15.00 LPS Vaslui – Stars Braila

Ora 15.00-15.30 Propsort Focsani – Luceafarul Braila

Ora 15.30-16.00 LPS Focsani – LPS Vaslui

Ora 16.00-16.30 Dacia Unirea Braila – Dinamo Bacau

Ora 16.30-17.00 Viitorul Bacu – Juniorul Bucuresti

Ora 17.00-17.30 Dacia Unirea Braila – Luceafarul Braila

Ora 17.30-18.00 LPS Vaslui – Viitorul Bacau

Ora 18.00-18.30 CSM Rm Sarat – Prosport Focsani

Ora 18.30-19.00 Stars Braila – LPS Focsani

DUMINICA, 05 august 2018

Ora 08.00-08.30 5A – 5B

Ora 08.30-09.00 1A – 4B meci 1

Ora 09.00-09.30 1B – 4A meci 2

Ora 09.30-10.00 2A – 3B meci 3

Ora 10.00-10.30 2B – 3B meci 4

Ora 10.30-11.00 5A – 5B

Ora 11.00-11.30 pierz M1 – pierz M3 argint 1

Ora 11.30-12.00 pierz M2 – pierz M4 argint 2

Ora 12.00-12.30 cast M1 – cast M3 aur

Ora 12.30-13.00 cast M2 – cast M 4 aur

Ora 13.00-13.30 pierz argint 1 – pierz argint 2

Ora 13.30-14.00 cast argint 1 – cast argint 2

ORA 14.00-14.30 FINALA MICA (pierz aur)

ORA 14.30-15.00 FINALA MARE (cast aur)

ORA 16.30 FESTIVITATEA DE PREMIERE STADIONUL ,,MILCOVUL” FOCSANI PENTRU TOATE GRUPELE DE VARSTA !!

GRUPA 2011, teren Green Garden Odobesti, sistem 4+1, 2x 15 minute

GRUPA A

1. Prosport Focsani

2. Petrolul Targoviste 2

3. Bubu Bacau 2

4. Stars Braila

GRUPA B

1. Sporting Focsani

2. Bucegi Rasnov

3. Bubu 1 Bacau

4. Soimii Dunareni Galati

GRUPA C

1. Galactic Focsani

2. Kinder Brasov

3. Petrolul Tragoviste 1

4. Junior Galati

PROGRAMUL MECIURILOR GRUPEI 2011 – TEREN GREEN GARDEN ODOBESTI –

SAMBATA, 04 august 2018

Ora 09.00-09.30 Bucegi Rasnov – Bubu Bacau 1

Ora 09.30-10.00 Galactic Focsani – Junior Galati

Ora 10.00-10.30 Prosport Focsani – Stars Braila

Ora 10.30-11.00 Sporting Focsani – Soimii Dunareni Galati

Ora 11.00-11.30 Kinder Brasov – Petrolul Targoviste 1

Ora 11.30-12.00 Petrolul Targoviste 2 – Bubu Bacau 2

Ora 12.00-12.30 Soimii Galati – Bubu Bacau 1

Ora 12.30-13.00 Junior Galati – Petrolul Targoviste 1

Ora 13.00-13.30 Stars Braila – Bubu Bacau 2

0ra 13.30-14.00 Sporting Focsani – Bucegi Rasnov

Ora 14.00-14.30 Galactic Focsani – Kinder Brasov

Ora 14.30-15.00 Prosport Focsani – Petrolul Tragoviste 2

Ora 15.00-15.30 Bucegi Rasnov – Soimii Galati

Ora 15.30-16.00 Kinder Brasov – Junior Galati

Ora 16.00-16.30 Petrolul Targoviste 2 – Stars Braila

Ora 16.30-17.00 Bubu Bacau 1 – Sporting Focsani

Ora 17.00-17.30 Petrolul Targoviste 1 – Galactic Focsani 

Ora 17.30-18.00 Bubu Bacau 2 – Prosport Focsani

DUMINICA, 05 august 2018

Ora 09.00-09.30 4A – 4B meci 1

Ora 09.30-10.00 4C – 3A meci 2

Ora 10.00-10.30 3B – 3C meci 3

Ora 10.30-11.00 al 2-lea loc – al 3-lea loc 2 meci 4

Ora 11.00-11.30 SEMIFINALA 1: 1B – cel mai bun loc 2 

Ora 11.30-12.00 SEMIFINAL 2: 1A – 1C meci 6

Ora 12.00-12.30 pierz M1 – pierz M2

Ora 12.30-13.00 pierz M3 – pierz M4

Ora 13.00-13.30 cast M1 – cast M2

Ora 13.30-14.00 cast M3 – cast M4

ORA 14.00-14.30 FINALA MICA

ORA 14.30-15.00 FINALA MARE

 


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.