Sport

Cupa Prosport programează meciurile grupei 2008

Dan Chiriac
30 ian 2018 263 vizualizări

Partidele se desfăşoară la baza sportivă Valentino Sports

Vineri, sâmbătă şi duminică, între 02 şi 04 februarie, la baza sportivă Valentino Sports se vor disputa jocurile Cupei ,,Prosport” Focşani, competiţie dedicată jucătorilor născuţi după 01.01.2008. Vor lua startul echipele: Interstar Pitesti, Didi Junior Iasi, FC Bacau, Metalul Buzau, Pumas Iasi, Bucegi Rasnov, Luceafarul Galati, FC Star Bacau, ROT Tecuci, Atletic Barlad si Aripile Bacau. Meciurile se desfasoara pe teren sintetic, in balon permanent incalzit, in sistem 6+1, pe durata a 2 reprize de 25 de minute. Toţi copii vor primi medalii de campioni. (D.C.)

 

GRUPELE SI PROGRAMUL CUPEI ,,PROSPORT”, CATEGORIA 2008

 

GRUPA A

 

1. Prosport –Lps Focsani

2. Interstar Pitesti

3. Luceafarul Galati

4. ROT Tecuci

 

GRUPA B

 

1. Didi Junior Iasi

2. Aripile Bacau

3. Bucegi Rasnov

 

GRUPA C

 

1. FC Bacau

2. Pumas Iasi

3. Atletic Barlad

 

GRUPA D

 

1. LPS Focsani

2. FC Star Bacau

3. Metalul Buzau

 

PROGRAMUL MECIURILOR CUPEI ,,PROSPORT”

 

VINERI, 02 februarie, teren Valentino Sports

 

Ora 13.00-14.00 Prosport-Lps Focsani – ROT Tecuci

Ora 14.00-15.00 FC Bacau – Atletic Barlad

 

Ora 15.00-16.00 LPS Focsani – Metalul Buzau

Ora 16.00-17.00 Didi Junior Iasi – Aripile Bacau

 

Ora 17.00-18.00 Interstar Pitesti – Luceafarul Galati

 

SAMBATA, 03 februarie, teren Valentino Sports

 

Ora 08.00-09.00 Interstar Pitesti – ROT Tecuci

Ora 09.00-10.00 Didi Junior Iasi – Bucegi Rasnov

 

Ora 10.00-11.00 Pumas Iasi - Atletic Barlad

Ora 11.00-12.00 FC Star Bacau – Metalul Buzau

 

Ora 12.00-13.00 Prosport-Lps Focsani – Luceafarul Galati

Ora 13.00-14.00 Aripile Bacau – Bucegi Rasnov

 

Ora 14.00-15.00 Pumas Iasi – FC Bacau

Ora 15.00-16.00 InterStar Pitesti – Prosport-Lps Focsani

 

Ora 16.00-17.00 LPS Focsani – FC Star Bacau

Ora 17.00-18.00 ROT Tecuci - Luceafarul Galati

 

Ora 18.00-19.00 1A – 1C meci 1

Ora 19.00-20.00 1B - 1D meci 2

 

Ora 20.00-21.00 2A – 2C meci 3

ora 21.00-22.00 2B – 2D meci 4

 

DUMINICA, 04 februarie, teren Valentino Sports

 

Ora 08.00-09.00 3A – 3C meci 5

Ora 09.00-10.00 3B – 3D meci 6

 

Ora 10.00-11.00 4A – Scoala Muscalu Focsani

 

Ora 11.00-12.00 FINALA MICA CAMP BRONZ pierz M 5-pierz M6

Ora 12.00-13.00 FINALA MARE CAMP BRONZ cast M 5-cast M 6

 

Ora 13.00-14.00 FINALA MICA CAMP ARGINT pierz M 3 – pierz M 4

Ora 14.00-15.00 FINALA MARE CAMP ARGINT cast M 3 – cast M 4

 

Ora 15.00-16.00 FINALA MICA CAMP AUR pierz M 1 – pierz M 2

Ora 16.00-17.00 FINALA MARE CAMP AUR cast M 1 – cast M2

 

ORA 17.00 FESTIVITATEA DE PREMIERE


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.