Favoritele au cistigat in Liga a patra

21 nov 2009 729 vizualizări
Ieri s-au jucat ultimele partide din etapa a 11-a

Ieri au avut loc ultimele partide din cadrul etapei a 11-a a Ligii a patra la fotbal. Joi, cel mai interesant joc al rundei a avut loc la Urechesti. Gazdele au beneficiat de doua lovituri de la 11 metri, au transformat una singura, iar oaspetii au egalat prin Manta, in minutele de prelungire. Burcacel a ratat penalty-ul care putea aduce victoria gazdelor. La Bolotesti, echipa locala a condus cu 1 - 0 la pauza, dupa golul lui Danut Lechea. Dupa reluare, oaspetii au facut legea pe teren si au marcat de patru ori, dovedind ca nu se afla intimplator pe primul loc in clasament. Cea mai sanctionata echipa din Liga a patra, Viitorul Homocea a trecut cu 4 - 1 in deplasare de Vointa Odobesti. La Pufesti, partida nu s-a disputat dupa ce arbitrul nu a dat drumul la meci pe motiv ca una dintre formatii nu a fost de acord sa faca confrunt. Dinamo Tataranu a reusit sa intoarca rezultatul inregistrat la pauza, 0 - 1, in meciul cu Vointa Cirligele si a cistigat cu 2 - 1. (Dan CHIRIAC)