57 de goluri primite in cinci meciuri

20 oct 2009 803 vizualizări
FC Ploscuteni incaseaza gol dupa gol in Liga a patra

Unirea Tifesti si Flacara Urechesti ramin in continuare pe primul loc in Liga a patra. In cele doua serii, lupta pentru primele patru pozitii se anunta echilibrata. In Grupa A, Foresta Brosteni a fost condusa la pauza cu 1 - 0, dar a revenit si a intors rezultatul. Gazdele se pregateau sa se bucure pentru o noua victorie, dar cei din Jaristea au egalat in minutul 92. Unirea Tifesti si-a pastrat locul din frunte dupa succesul obtinut la Bolotesti, cu FC Marasesti. Dupa ce etapa trecuta nu s-a prezentat la partida de acasa, Vointa Odobesti a cistigat in deplasare, la Ruginesti. Viitorul Homocea a realizat scorul campionatului, in derby-ul regional. Echipa din Ploscuteni pare cenusareasa intrecerii, incasind in cinci etape 57 de goluri, o medie de peste 11 pe meci. In Grupa B, Flacara Urechesti a cistigat partida cu Zorile Cotesti, dupa un gol marcat in minutul 31 de Negoita. Surpriza etapei s-a produs la Cimpineanca, unde echipa locala nu a putut trece de Unirea Milcovul. Energia Vulturu a condus cu 2 - 0 la Cirligele, dar gazdele au revenit spectaculos si au cistigat cu 4 - 2. National Golesti a cistigat derby-ul grupei B, desi cei de la Dinamo Tataranu au condus cu 1- 0 la pauza. (Dan CHIRIAC)