Scandal la a doua semifinala

29 iun 2009 1066 vizualizări
FC Dumitresti - Dany Trans Vidra 5-3 (3-3, 0-1), intr-un meci intrerupt in minutul 114 A doua semifinala a Cupei Romaniei, faza judeteana, s-a terminat aseara dupa doar 114 minute, dupa ce echipa din Vidra s-a retras de pe teren

Scorul in acel moment era de 5-3 in favoarea echipei FC Dumitresti dupa ce la finalul celor 90 de minute scorul a fost egal, 3-3. Pe parcursul meciului arbitrul Ionut Ungureanu a eliminat trei jucatori, doi de la formatia din Vidra si unu de la Dumitresti. Jucatorii echipei din Vidra au ales sa paraseasca terenul de sport, iar spectatorii veniti de la Vidra au patruns pe teren si au incercat sa ii loveasca pe cei trei arbitri. Dany Trans Vidra a ratat in prima repriza o lovitura de la 11 metri si a deschis scorul prin Ciubotaru in minutul 33, acelasi jucator fiind eliminat la finalul primei reprize. A doua repriza a adus cinci goluri, iar la finalul primelor 90 de minute scorul a fost de 3-3. In ultimul minut al timpului regulamentar Panescu de la FC Dumitresti si Gatu de la Dany Trans Vidra au fost eliminati, primul pentru al doilea cartonas galben, iar al doilea pentru scuiparea adversarului. Dupa cele doua goluri marcate in prelungiri de formatia FC Dumitresti prin fratii Marian si Emil Burcacel, cei din Vidra au preferat sa paraseasca terenul iar Lupusoara a fost la rindul rau eliminat dupa ce l-a injurat pe centralul Ionut Ungureanu. Cazul va fi analizat de comisia de disciplina din cadrul AJP Vrancea. Cel mai probabil FC Dumitresti urmeaza sa cistige cu 3-0 la masa verde. Totodata, formatia din Vidra risca sanctiuni drastice dupa cele intimplate in meciul de aseara. (Dan CHIRIAC)