Joc slab, rezultat pe masura

Ciprian Fânaru
4 apr 2009 865 vizualizări
FC Panciu - Poli II Iasi 1 - 2 (1 - 1), in etapa a 23-a a ligii a treia u pancenii au pierdut la limita in urma unei evolutii modeste

FC Panciu a pierdut pentru prima oara pe teren propriu in acest an, dupa un joc neasteptat de slab. Partida a inceput apatic, cu cele doua echipe construind anevoios, si fara ocazii notabile, in afara suturilor lui Tirlea si Novac, care au fost departe de tinta. Pancenii s-au trezit mai apoi si au inceput sa atace. In minutul 25, Cioran a trimis peste o lovitura libera, pentru ca sapte minute mai tirziu sutul din voleu al lui Chivu sa treaca pe linga poarta adversa. Deschiderea de scor a venit in minutul 39, cind Rodinel Stan a prelungit in vinclu mingea trimisa din lovitura libera de pe partea dreapta de catre Chivu. Vrincenii au avut avantaj pe tabela doar trei minute, pentru ca virful Ivorian Lamine a plecat de la limita ofsaidului, l-a depasit in viteza pe Gordin iesit hazardat, si a inscris in poarta goala. Repriza secunda a inceput prost pentru gazed. In minutul 47 Despan a indeplinit o formalitate inscriind din careul mic in urma unei invalmaseli. Minutul 52 a adus un gol turcesc al lui Parlac si un sut razant cu vinclul al lui Mocanu. Elevii lui Serea au presat pe final, dar nici Cioran cu un lob in minutul 75, nici Dobrescu in minutul 78 n-au gasit calea spre golul egalizator. Ultimele minute s-au jucat cu garda jos, dar stradaniile lui Predoiu si Costin au fost in zadar. Scor final 1 - 2 si pancenii au ratat sansa de a urca in clasament, spre dezamagirea publicului destul de numeros prezent la partida. (Ciprian FANARU)

FC Panciu "" Poli II Iasi 1 "" 2 (1 "" 1 )

Stadion: "Orasenesc" Spectatori : 200

Au marcat: R. Stan (39) / Lamine (42), Despan (47)

Cartonase galbene : Mocanu (90^3) / Lamine (14) Tirlea (70)

Arbitri: Ionut Nacu (Roman), Ovidiu Galeata (Piatra Neamt), Ovidiu Arusoaie (Piatra Neamt)

Rezerva: Petre Meterciuc (Tirgu Neamt)

Observator: Gheorghe Negoita (Braila)

FC Panciu: Gordin "" Parlac, St. Eugen, R. Stan, Cl. Mihai "" Balanescu (48 Ungureanu), Cioran (75 Predoiu), Dutu (65 Chiorpec), Chivu "" Mocanu, Costin

Antrenor: Ionica Serea

Poli II Iasi: Geoacas - Carare, Mihaes, Saritanu, Tirlea "" Lamine, Novac (54 Radu), Tofan, Despan (83 Stafie) "" Talpan, Avramia (62 Zancianu)

Antrenor : Danut Munteanu