Meci cu sens unic

15 nov 2008 786 vizualizări
FC Panciu - Ceahlaul II Piatra Neamt 1 - 0 (1 - 0), in etapa a XV-a a Ligii a treia u golul victoriei a fost marcat de Calin, revenit dupa o accidentare

FC Panciu s-a impus aseara in fata echipei secunde a Ceahlaului, dupa un meci desfasurat intr-o singura directie, spre poarta nemtenilor. Pancenii au ratat cel putin zece ocazii imense de gol, au marcat o singura data si au fost la un pas de a fi egalati, in minutele de final. Prima ocazie a meciului a venit in minutul 18, cind sutul lui Predoiu a trecut pe linga poarta. Parlac - in minutul 20 si Predoiu au ratat ocaziile care anuntau deschiderea scorului. In minutul 37, Dobrescu a luftat dintr-o pozitie favorabila, dar din cornerul care a urmat, Calin a reluat cu capul in plasa, de la sase metri. Acesta a fost primul gol marcat de panceni in poarta dinspre vestiare. Predoiu putea inchide meciul inainte de pauza, dar sutul sau de la marginea careului a ocolit poarta. Actul secund a consemnat noua ocazii de poarta ratate de Predoiu "" 48, 68 si 80, Ungureanu 51, Costin 53, 58 si 59 si Radu in minutele de prelungire. Acestia au ratat din toate pozitiile posibile. Si pentru a dovedi ca este o echipa ghinionista, FC Panciu a fost la un pas de a pierde doua puncte, la fel ca si in alte partide disputate pe teren propriu. In minutul 87, la o greseala a defensivei vrincene, Pintea a ramas singur cu portarul Lazar dar a tras slab, departe de poarta. Per total a fost o victorie fara dubii a pancenilor, care au reusit sa marcheze primul gol in poarta de la vestiare, dar obtinuta cu mari emotii pe final, la fel ca si in alte partide. (Dan CHIRIAC)