Mai bine stateau acasa!

11 oct 2008 802 vizualizări
FC Panciu - Raraul Cimpulung Moldovenesc 2 - 0 (1 - 0), in etapa a noua a Ligii a saptea u meciul a inceput cu o intirziere de 23 de minute

Partida de la Panciu a fost la un pas sa nu se dispute, oaspetii ajungind foarte tirziu la stadion. La fel ca la judet, oaspetii au ajuns la stadion dupa ora oficiala de incepere a jocului. Astfel, meciul de ieri a inceput la orele 15.23, mult dupa ora stabilita initial. Mai mult, oficialii echipei sucevene au spus ca au avut in intentie sa nu faca deplasarea in orasul Panciu, dar ca in cele din urma s-au hotarit sa vina in dimineata jocului. Partida a curs intr-un singur sens, spre poarta lui Axinte, un portar care a dovedit ca are calitati. Acesta s-a opus cu succes ocaziilor lui Dobrescu - minutul 11, Chivu 27, Calin 27 si Cioran 32. Golul a picat firesc, inainte de pauza, dupa o centrare a lui Mocanu si o reluare cu capul in plasa. La sase minute dupa reluare, Bogos a ratat singura ocazie a oaspetilor. In minutul 61, Dobrescu a scapat singur spre poarta adversa, iar golkeaperul sucevean nu a putut evita golul decit cu pretul unui hent in afara careului si a unui cartonas rosu. Doar patru mintue au rezistat sucevenii in zece oameni. Predoiu a fost faultat in careu, iar Cioran a executat cu precizie penalty-ul. Voinea si Predoiu au ratat ocaziile care puteau duce scorul la 3 - 0 si sa faca inutila prezenta celor din Cimpulung la Panciu. Partida de ieri a suscitat interesul pancenilor care au venit in numar mare la stadionul orasenesc. (Dan CHIRIAC)

FC Panciu - Raraul Cimpulung Moldovenesc 2 - 0(1 - 0)

Stadion: "Orasenesc". Spectatori: 300.

Au marcat: Mocanu 43, Cioran 65 -penalty

Cartonase galbene: Stan 18, Cioran 44 - Bogos 31, Popescu 42

Cartonas rosu: Axinte 61.

Arbitri: Ticlea Daniel Marian (Buzau), Ciobotariu Liviu (Galati), Cosconea Mihai (Buzau).

Rezerva: Carp Marian (Galati)

Observator federal: Vadana Constantin (Piatra Neamt)

FC Panciu: Lazar - Parlac, Stan, Calin, Cl. Mihai - Stanciu (52 Ungureanu), Cioran, Chivu (67 Dutu), Mocanu (74 Voinea), - Costin, Dobrescu (62 Predoiu).

Antrenor: Ionica Serea

Raraul: Axinte - Sirbu, C. Popescu, Plecanciuc - Tivodar, Dunea Vizitiu (62 Nisoi), Piticariu (90 Lupu), Raoxandri - Bogos, Gherine.

Pambac Bacau - Poli II Iasi 5 - 3

Nota: Partida dintre Raraul Cimpulung si Ecologistul Botosani, din runda trecuta, scor 2 - 0, se va rejuca