Trei bare si cam atit...

4 oct 2008 837 vizualizări
CSM Focsani - Laminorul Roman 0 - 0, in etapa a opta a Ligii a treia u oaspetii au lovit de doua ori bara, in timp ce focsanenii doar o data

CSM Focsani nu a putut sa faca multe in meciul de ieri cu Laminorul Roman, o echipa care a venit la Focsani decisa sa obtina cel putin un punct. De altfel, oaspetii au avut prima ocazie de a deschide scorul in minutul 10, cind Druga a trimis balonul in bara transversala, o faza trasa la idigo cu bara lui Danciulescu din meciul cu NEC Nijmegen. Urmatoarea jumatate de ora a fost una echilibrata, fara faze de poarta. Minutul 38 avea sa aduca o noua mare ocazie a Laminorului, Popa ratind dupa ce a scapat singur cu portarul Oprea. Portarul focsanean si-a facut debutul in Liga a treia, dupa ce antrenorul Bancila a preferat sa-l trimita in poarta ca al doilea junior, in conditiile in care Nistoroiu era accidentat. Iar Oprea a multumit pe toata lumea, dupa ce a salvat echipa la capul lui Marin din minutul 41. Imediat dupa reluare Druga a mai trimis odata in transversala, din lovitura libera. Meciul s-a animat abia spre final, dupa eliminarea gresita a lui Curteanu. Focsaneanul a fost trimis la cabine dupa ce a scuipat pe gazon, centralul considerind ca jucatorul CSM-ului a vrut sa-l scuipe pe arbitru. Bucataru a ratat golul victoriei in minutul 87, lovitura sa de cap intilnind bara. Constantinescu putea inscrise golul victoriei dupa o cursa a lui Mirgoace, dar s-a opus portarul Zaharia. La final a fost 0 - 0, un rezultat just dupa evolutia celor doua echipe. (Dan CHIRIAC)

CSM Focsani - Laminorul Roman 0 - 0

Stadion: "Milcovul". Spectatori: 200.

Cartonase galbene: Craciun 72 - Aelenei 48, Vlaicu 70.

Cartonas rosu: Curteanu 80

Arbitri: Cojocaru Viorel (Galati), Visan Florin Alex (Galati), Lupoae Lucian (Galati).

Rezerva: Macovei Florin (Galati)

CSM Focsani: Oprea - Toma (42 Dumitriu), R. Radu, Craciun, Sararu - Botezatu (65 Constantinescu), Bucataru, Curteanu, Moise - Covaci (81 Mirgoace), Andries.

Antrenor: Damian Bancila.

Laminorul Roman: Zaharia - Marin, Dumitras, Ferariu, Vlaicu - Popa, Aelenei, Druga, Patrascu (77 Tantos) - Harbuzaru (90 ^ 1 Tapu), Apostol (90 Alex Andru)

Antrenor: Danut Dosan.