Ce meciuri se joacă la Cupa Prosport?
Pe terenul sintetic al bazei sportivei Valentino Sports din Focşani, pe 17-18 decembrie, se va desfăşura Cupa ,”Prosport” Focşani, competiţie destinată grupelor de varstă 2005 şi 2006. Nume importante din fotbalul juvenil vor veni la Focşani: CS Dinamo Bucureşti, LPS “Mircea Eliade” Bucureşti, Academia Voluntari, Didi Iaşi, Chindia Tîrgovişte, Kinder Brăila, Atletic Iaşi, Sportul Pucioasa, Delta Aegyssus Tulcea, Ceahlăul Piatra-Neamş si Prosport Focşani(grupele 2005,2006 şi 2007). După faza grupelor, echipele prezente la turneul organizat de Prosport Focşani vor juca două campionate. În "Campionatul de Aur" vor juca echipele clasate pe locurile 1 şi 2 care se vor duela în sistemul "fiecare cu fiecare". În cadrul "Campionatul de Aur", toate echipele calificate vor disputa cate cinci meciuri de fiecare, a cate 20 de minute. Finala mică se va juca între ocupantele locurilor 3 şi 4, iar finala mare, se va disputa între ocupantele locurilor 1 şi 2. În "Campionatul de Argint" se vor califica echipele de pe locurile 3. În "Campionatul de Argint", echipele calificate vor juca două meciuri de cate 20 de minute. În prima zi, toate meciurile vor avea durata de 40 de minute, 2 reprize a cate 20 de minute fiecare. (Dan CHIRIAC)
Componenţa grupelor:
GRUPA 2005
Grupa A
1. Prosport Focşani
2. Atletic Iaşi
3. Chindia Tîrgovişte
Grupa B
1. Academia Voluntari
2. Delta Aegyssus Tulcea
3. Şcoala L&M Focşani
Grupa C
1. Kinder Brăila
2. Didi Iaşi
3. LPS Mircea Eliade Bucureşti
GRUPA 2006
Grupa A
1. Dinamo Bucureşti
2. Didi Iaşi
3. Kinder Brăila Roşu
Grupa B
1. Prosport Focşani 2006
2. Ceahlăul Piatra Neamţ
3. Sportul Pucioasa
Grupa C
1. Kinder Brăila Albastru
2. Chindia Tîrgovişte
3. Prosport Focşani 2007
PROGRAMUL MECIURILOR
Sambătă:
09:00-09:40 Prosport Focşani - Atletic Iaşi (2005)
09:40-10:20 Şcoala L&M Focşani - Delta Aegyssus Tulcea (2005)
10:20-11:00 Kinder Brăila - LPS Mircea Eliade (2005)
11:00-11:40 Dinamo Bucureşti - Kinder Brăila – Roşu (2006)
11:40-12:20 Kinder Brăila - Albastru - Prosport 2007 Focşani (2006)
12:20-13:00 Prosport Focşani 2006 Focsani – Ceahlăul Piatra Neamţ (2006)
13:00-13:40 Chindia Tîrgovişte - Atletic Iaşi (2005)
13:40-14:20 Academia Voluntari Bucureşti - Delta Aegyssus Tulcea (2005)
14:20-15:00 Didi Iaşi - LPS Mircea Eliade Bucureşti (2005)
15:00-15:40 Didi Iaşi - Kinder Brăila – Roşu (2006)
15:40-16:20 Chindia Tîrgovişte - Prosport Focşani 2007 (2006)
16:20-17:00 Prosport Focşani 2006 - Sportul Pucioasa (2006)
17:00-17:40 Prosport Focşani - Chindia Tîrgovişte (2005)
17:40-18:20 Şcoala L&M Focşani - Academia Voluntari Bucureşti (2005)
18:20-19:00 Kinder Brăila - Didi Iaşi (2005)
19:00-19:40 Dinamo Bucureşti - Didi Iaşi (2006)
19:40-20:20 Sportul Pucioasa – Ceahlăul Piatra Neamţ (2006)
20:20-21:00 Kinder Brăila - Albastru - Chindia Tîrgovişte (2006)
DUMINICĂ, 18 DECEMBRIE
Teren sintetic Valentino Sports
Duminică, 18 decembrie 2016, în funcţie de locul ocupat în clasamentul grupelor, echipele clasate pe locurile 1şi 2 vor juca în “campionatul de aur”, iar echipele clasate pe locurile 3, vor participa în “campionatul de argint”.
PROGRAMUL MECIURILOR DE DUMINICA, 18 DECEMBRIE
08:00-08:20 2-3 - Campionatul de Argint - 2006
08:20-08:40 2-3 - Campionatul de Argint - 2005
08:40-09:00 1-2 - Campionatul de Argint - 2006
09:00-09:20 1-2 - Campionatul de Argint - 2005
09:20-09:40 2-5 - Campionatul de Aur - 2006
09:40-10:00 2-5 - Campionatul de Aur - 2005
10:00-10:20 3-4 - Campionatul de Aur - 2006
10:20-10:40 3-4 - Campionatul de Aur - 2005
10:40-11:00 3-1 - Campionatul de Argint - 2006
11:00-11:20 3-1 - Campionatul de Argint - 2005
11:20-11:40 5-3 - Campionatul de Aur - 2006
11:40-12:00 5-3 - Campionatul de Aur - 2005
12:00-12:20 1-2 - Campionatul de Aur - 2006
12:20-12:40 1-2 - Campioatul de Aur - 2005
12:40-13:00 3-1 - Campionatul de Aur - 2006
13:00-13:20 3-1 - Campionatul de Aur - 2005
13:20-13:40 4-5 - Campioanatul de Aur - 2006
13:40-14:00 4-5 - Campionatul de Aur - 2005
14:00-14:20 1-4 - Campionatul de Aur - 2006
14:20-14:40 1-4 - Campionatul de Aur - 2005
14:40-15:00 2-3 - Campionatul de Aur - 2006
15:00-15:20 2-3 - Campionatul de Aur - 2005
15:20-16:00 4-2 - Campionatul de Aur - 2006
16:00-16:20 4-2 - Campionatul de Aur - 2005
16:20-16:40 5-1 - Campionatul de Aur - 2006
16:40-17:00 5-1 - Campionatul de Aur - 2005
17:00-17:20 FINALA MICĂ a Campionatului de Aur - 2006
17:20-17:40 FINALA MICĂ a Campionatului de Aur - 2005
17:40-18:00 FINALA MARE a Campionatului de Aur - 2006
18:00-18:20 FINALA MARE a Campionatului de Aur - 2005
19.00: Festivitatea de premiere