Ce echipe s-au calificat în sferturile de finală de la Cupa Firmelor!

24 ian 2016 881 vizualizări
Pamiro Construct şi Champions Pub merg în faza eliminatorie, în detrimentul celor de la Victoria Vînători

Pamiro Construct şi Champions Pub sunt ultimele echipe calificate în sferturile de finală ale Cupei Firmelor. Pamiro Construct şi-a asigurat prezenţa în faza eliminatorie după ce a trecut de Blue Bar Dima. Deşi au fost conduşi cu 1-0, cei de la Pamiro au revenit şi s-au impus fără probleme pe final. Champions Pub a obţinut la randul ei calificarea după ce a trecut de Victoria Vînători. Cel mai echilibrat joc al rundei a fost cel dintre Auto ZBR şi Mausolelul Mărăşeşti. Miza era mare, echipa învinsă fiind obligată în sferturi să întâlnească Voinţa Deep Serv, campioana ultimelor ediţii. A rezultat un meci spectaculos, în care tinerii din Mărăşeşti s-au impus pe final cu 4-3. În aceste condiţii, Auto ZBR – Voinţa Deep Serv va fi se pare capul de afiş al sferturilor. Este de remarcat victoria categorică a celor de la Voinţa, scor 16-1, în faţa Lăutarilor, care merg însă în sferturi de pe poziţia a doua din grupa A. Programul sferturilor a fost stabilit aseară, după ce a avut loc şi partida Sanorom – Alegria  Cîmpineanca. Programul sferturilor de finală este următorul: Voinţa Deep Serv – Auto ZBR, Lăutarii – Mausoleul Mărăşeşti, Pamiro Construct – Alegria Cîmpineanca (Sanorom), Champions Pub – Sanorom (Amicii). (Dan CHIRIAC)

Rezultatele etapei:
Grupa B:
Auto ZBR – Mausolelul Mărăşeşti 3-4
Duminică:
Sanorom Boloteşti – Alegria Cîmpineanca
Alegria Cîmpineanca 12p  Sanorom 12p, Mausoleul 9p, Auto ZBR 6p, Depolav 0p, Sporting 0p.
Grupa A:
Sâmbătă:
Lăutarii – Voinţa Deep Serv1-16
Blue Bar Dima –Pamiro2-5
VictoriaVânători – Champions Pub1-6
Deep Serv 15p, Lăutarii 8p, Pamiro 7p, Champions Pub 7p, Victoria Vânători 6p Blue Bar Dima 0p.