Caterincă Mioritică

Primarul obraz Grosu se leapădă de cei care i-au făcut drumul

Ziarul de Vrancea
8 dec 2012 2197 vizualizări
într-o scrisoare de recomandare pentru un candidat, fostul primar PDL de la Suraia blamează fosta guvernare, pe care în urmă cu cateva luni o susţinea pentru a-i fi reabilitat drumul

Alegerile locale din vară au conturat, dacă mai era nevoie, o specie deosebită de primar în Vrancea. Pe langă “primarul putoare”, care poate fi recunoscut după bălăriile care-i cresc sub nas, chiar sub geamul biroului de la Primărie şi pe care nu le taie pentru că “n-am bani”, în Vrancea provincie populată de specii care ar trebui exterminate, nicidecum conservate, se mai zbate de la un mandat la altul şi “primarul lepădătură”. Adică primarul care la bine e cu unii, la greu îi lasă şi se duce cu cei care i-ar mai putea scăpa nişte firimiturele. Exemplele demult apuse ale singurilor doi primari de altă culoare decat cea roşie din vremurile de glorie ale PDSR-ului au trecut şi n-au adus nicio pildă pentru cei de pe urmă. Dar, să revenim la primarul care se leapădă de cei care l-au ajutat în nici un an de la schimbarea puterii. Pe la Suraia circulă în ultimele zile de campanie nişte scrisori de recomandare de la primarul cu obrazul Grosu către votanţi. “Sub numele PDL, APV sau ARD, toţi cei din fosta guvernare nu au făcut decat să îşi urmărească scopurile personale fără să se gandească vreun moment şi la romanii greu încercaţi de criză”, scrie primarul cu obrazul Grosu, cel care în fosta guvernare a fost chiar la… PDL. Dar, de la o varstă, memoria îţi joacă feste. “Nici măcar Ceauşescu nu a îndrăznit să îşi bată joc de oamenii din Suraia, aşa cum au făcut-o Preşedintele Băsescu şi ARD! Nu vreau să se mai întample vreodată aşa ceva în comuna noastră!”, mai spune primarul PDL-SD. Nu înţelegem ce nu vrea să se mai întample prin Suraia, că ştim că după asfaltarea făcută de Guvernul PDL şi Băselu, era tare fericit. Să nu mai spunem cum se zbătea primarul cu obrazul Grosu prin gropile drumului lui Moprişan. Iar acum, scuipă mana care l-a ajutat şi linge unde candva a vărsat venin.


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 8

Adaugă comentariu
Vlad Tepes pt DANB, acum 3713 zile, 16 ore, 57 minute, 54 secunde
Mai DANB ce legatura are Basescu cu banii de la Vrancea ,nu vezi ca esti ***** si lipsit de logica !? Unde esti tu Tepes Doamne ca sa pui mana pe EL...............???!!!
Domnul, acum 3713 zile, 17 ore, 3 minute, 35 secunde
"A fi om e lucru mare ,a fi domn e o intamplare" atentie d-le Grosu !!!!
Rica, acum 3713 zile, 19 ore, 18 minute, 43 secunde
Bun articol .,e adevarat e Gros obrazul,aceasta arata ca nu are cei 7ani de acasa ,fara educatie.E venetic nu cunoastem din ce familie a rasarit.Dar dupa comportament tragem concluzia. si faptul ca nu citeste integral
danb, acum 3714 zile, 4 ore, 14 minute, 2 secunde
@ pedelepre. Eu am zis parca ca am fost de acord cu drumul ala, dar nu cu spagile care s-au luat pe langa pretul normal. Dar daca voi insistati cu injuraturile si Doamne-fereste din minoritatea citeste integral
stoica, acum 3714 zile, 4 ore, 53 minute, 43 secunde
bubosul, e un tzaranoi, cu un tupeu mizerabil ,lipsit de verticalitate, o ***** imputzita de om, te vinde la primul coltz de strada, niciodata nu a avut suraia un primar mai slab si mai ***** ca el, citeste integral
, acum 3714 zile, 6 ore, 19 minute, 16 secunde
D-lei Danb te bagi in treburile comunei noastre "ca musca in curul calului". Nu cunosti realitatea din comuna noastra.Acest Grosu nu este de origine suraian Un venetic care s-a imbogatit citeste integral
Pt. lingaul lui Oprisan Danb, acum 3714 zile, 6 ore, 40 minute, 59 secunde
Ii recomandam d-lui DANB sa-si fereasca capul de frig si de prostie.Ca sa-si dea seama ca-i ***** si invidios trebuie sa-i mearga mintea.
danb, acum 3714 zile, 9 ore, 24 minute, 26 secunde
Interesant mod de a pune problema. Deci Basescu si cu Trasca l-au ajutat pe Grosu sa faca drumul si acum Grosu ar fi nesimtit pt. ca nu-i mai iubeste. Desigur ca acuzatia este cat se poate de citeste integral
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.