FOTO | Judoka Giorgia Hagianu și Denisa Marin (CS Unirea Focșani) sunt campioane naționale la juniori U 21

19 oct 2020 1776 vizualizări

În cea de-a doua zi a Campionatelor Naționale Individuale de Judo Juniori U21 de la Poiana Brașov, sportivele de la CS Unirea Focșani Giorgia Hagianu la categoria 48 kg și Denisa Marin la categoria 70 kg au obținut titlurile de campioane naționale și medaliile de aur. La aceeași competiție, Ionela Macovei de la CS Unirea Focșani a obținut titlul de vicecampioană națională și medalia de argint la categoria 63 kg.

În competiția rezervată echipelor echipa de fete, CS Unirea Focșani a obținut titlul de vicecampioană națională și medalia de argint la Campiionatul Național de Judo pe echipe juniori U21

Sportivele judoka de la CS Unirea Focșani sunt elevele antrenorilor Mariana și Adrian Moldoveanu.

Finala Campionatului Național U21 din Poiana Brașov sportivii de la C. S Unirea Focșani Judo au obținut următoarele rezultate :

Text informații + foto:Adrian Si Mariana Moldoveanu

Reamintim că în prima zi a Campionatului Național individual de Judo Juniori U21 de la Poiana Brașov, doi judoka legitimați la cluburi din Focșani și-au disputat titlurile de campion și vicecampion național. Astfel, la categoria de greutate, 55 de kg, Alexandru Matei, legitimat la LPS Focșani, l-a învins în finală pe un alt sportiv din Vrancea, Robert Iamandi, legitimat la CSS Focșani. De asemenea, alți doi sportivi de la CSM Focșani 2007 s-au clasat pe podium: Ana Maria Petrescu și Emil Neagu au obținut medalii de bronz.