Sport

Fotbaliștii de la CSM Focșani 2007 au aflat componența Seriei I Liga 3, din care fac parte în sezonul 2019/2020

Ziarul de Vrancea
9 aug 2019 1249 vizualizări

S-au stabilit seriile Ligii 3. Luni 12 august 2019  se trage la sorți programul.Echipa de fotbal CSM Focșani 2007 face parte din seria a I-a 

Comitetul de Urgență al Federației Române de Fotbal a aprobat joi, 8 august, componența celor 5 serii din Liga 3, sezonul 2019-2020.

Decizia a fost luată sub condiția menținerii Deciziei Comisiei de Disciplină și Etică a FRF cu privire la CSM Satu Mare în toate căile de atac.

Cele 5 serii sunt următoarele:

SERIA I: AFC Botoșani 2, ACS Foresta Suceva, ACS Șomuz Fălticeni, CSM Bucovina Rădăuți, CS Știința Miroslava, CSM Pașcani, FC Ozana Târgu Neamț, ACSM Ceahlăul Piatra Neamț, CS Aerostar Bacău, CSM Bacău, ACS Hușana Huși, ACS KSE Târgu Secuiescu, CSM Focșani 2007, ACS Suporter Club Oțelul Galați, CS Sporting Liești, ACS Universitatea Dunărea de Jos Galați

SERIA a II-a: AFC Metalul Buzău, CS Făurei, ACS Dacia Unirea Brăila, CS Viitorul Ianca, ACS Recolta Gheorghe Doja, AFC Unirea 04 Slobozia, ACS Înainte Modelu, AS FC Agricola Borcea, ACS Mostiștea Ulmu, CS Medgidia, CS Podeidon 2 Mai Limanu, CSA Axiopolis Sport Cernavodă, CS Afumați, SC Popești-Leordeni, SC Fotbal Club FCSB SA 2, CS Tunari

SERIA A III-a: AFC Progresul 1944 Spartac, CS Balotești, SC FC Voluntari SA 2, ACS SR Municipal Brașov, ACS Olimpic Cetate Râșnov, ACS Unirea Bascov, AFC Astra 2, CS Blejoi, AS FC Pucioasa, CSM Flacăra Moreni, ACS Vedița Colonești M.S., CSM Slatina, CSM Alexandria, ACSO Filiași, Universitatea Craiova 2, CS Tractorul Cetate

SERIA a IV-a: U Craiova 1948 SA, CS Gilortul Târgu Cărbunești, ACS Flacăra Horezu, CS Viitorul Dăești, LPS Cetate Deva, CS Hunedoara, AFC Metalurgistul Cugir 1939, CSC Ghiroda și Giarmata Vii, ACS Poli Timișoara, ACS Dumbrăvița, AS Fortuna Becicherecu Mic, CS Șoimii Lipova, CS Gloria Lunca-Teuz Cermei, CS Național Sebiș, CS Crișul Chișineu Criș, ACS Progresul Pecica

SERIA a V-a: ACS Industria Galda, AFC Unirea 1924, CS Viitorul Șelimbăr, CS Luceafărul Oradea, CS Sânmartin, SCM Zalău, ACS Sticla Arieșul Turda, FC CFR 1907 Cluj SA 2, FC Unirea Dej, CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca, CSM Avântul Reghin, CSM Târgu Mureș, ACS Unu Fotbal Club Gloria, AFC Odorheiu Secuiesc, ACS Fotbal Comuna Recea, CS Minaur Baia Mare

Luni, 12 august, începând cu ora 15:00, la sediul FRF, sala „Nicolae Dobrin”, va avea loc tragerea la sorți a programului competițional.

Prima etapă din noul sezon este programată pe 24 august 2019. Ultima din tur și din acest an va avea loc pe 30 noiembrie 2019, urmând ca Liga 3 să se reia pe 7 martie 2020.

Text informații:frf.ro


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.