CSM Bucovina Rădăuți-CSM Focșani 2007 :2-0(1-0) | Fotbal penultima etapă a turului Ligii a III-a seria I

25 nov 2018 865 vizualizări
Fotografie preluată de pe site-ul gazetasv.ro

Echipa de fotbal a CSM Focșani 2007 a pierdut  sâmbătă 24 Noiembrie 2918 , în deplasare, meciul disputat ]mpotriva ecchipei CSM Bucovina Rădăuți. Partidă disputată în penultima etapă a turului campionatului Ligii a III-a s-a ]ncheiat cu scorul de  2-0 (1-0).

Gazdele au înscris câte un gol pe repriză, în timp ce oaspeții nu au reșit să marcheze în nici una dintre cele șapte-opt situații favorabile pe care și le-au creat

Echipa de fotbal CSM Bucovina Rădăuți Bucovina s-a despartit de publicul rădăuțean cu o victorie. Sâmbătă 24 Noiembrie 2018, în ultimul meci programat în acest an pe stadionul Municipal din Rădăuți, trupa fostului fotbalist stelist  lui Dorin Goian și a lui Daniel Balan s-a impus în fața echipei  CSM Focșani 2007, cu scorul de 2-0.

Gruparea radauteana a amenintat poarta adversa inca din primele minute, dar Ungurianu si Cerlinca nu l-au putut invinge pe Dogaru din afara careului, iar Visinar a trimis cu capul pe langa tinta, dupa o centrare de pe dreapta. Deschiderea scorului a venit in minutul 26, cand Ionesi i-a asezat o minge pe zece metri lui Cerlinca, iar mijlocasul sucevean a inscris cu un sut plasat.

Gazdele au inceput la fel de ofensiv si repriza secunda, Dogaru respingand cu greu mingea la un sut puternic trimis de Stanescu. Anuntat de ocaziile lui Cerlinca si Ionesi, golul doi a picat in minutul 77, cand Coroama a preluat o minge la marginea careului mare si a marcat cu un sut plasat. Focsanenii puteau reduce din diferenta pe finalul meciului, dar Visinar a salvat un gol ca si facut, respingand balonul de pe linia portii, cu riscul unei accidentari, la o faza in care portarul Puianu a fost depasit. Bucovina Radauti – CSM Focsani s-a terminat 2-0, iar trupa lui Dorin Goian si Daniel Balan bifeaza a noua victorie stagionala si pastreaza sanse matematice sa termine anul pe podium, in cazul in care se va impune vineri, pe stadionul Areni, in derbyul cu Foresta.

Formația  CSM Bucovina Rădăuți: Puianu – Alecsandru, Vitu, Visinari, Antonesei – Ungurianu, Stanescu, Bosanceanu – Cerlinca, Ionesi, Coroama. Au mai intrat: Busuioc, Stoian, Danila si Buziuc.

Formația CSM Focșani 2007: Dogaru – Dediu (Petrescu), Panaite (Chivu), Parlac, Săpunaru – Lupu, Salaoru, Negoescu, Remus Popa (Paizan) – Predoiu (Lăudatu), Pasăre.