Deep Serv - Roberbian, finala la Cupa Firmelor

19 feb 2012 811 vizualizări
Deep Serv şi Roberbian s-au calificat în finala Cupei Firmelor. Cele două semifinale au fost diferite, una la discreţia celor de la Deep Serv, iar a doua mult mai echilibrată, decisă după prelungiri.

Deep Serv a cîştigat cu 7-4 meciul cu GS Mobile, o reeditarea a finalei de anul trecut. Toma, Dumitriu sau Crăciun au fost decisivi şi au punctat în poarta daversă. A doua semifinală a fost cîştigată după prelungiri de Roberbian. Aceasta a furnizat surpriza trecînd cu 4-3 de Number One, favorită înaiontea jocului. Meciul s-a încins în repriza a doua cînd Busuioc şi Nistor au fost eliminaţi de pe teren. Number One a jucat în superioritate de 5-3, dar nu a marcat în cele cinci minute decît un singur gol. La final a fost 3-3, astfel că s-au jucat două reprize de prelungire. Golul victoriei a fost reuşit în minutul 64 de Marius Bodoc. Ieri s-au stabilit şi semifinalistele la Cupa Fair-Play. Orient, Hunters, Poliţia şi Soveja s-au calificat în penultimul act, după ce Finaţele au pierdut meciul jucat. Singura miză a ultimei etape rămîne locul trei, disputat de Poliţia şi Soveja. Această poziţie ar oferi, teoretic, un meci mai uşor în semifinale. (Dan CHIRIAC)