Handbal: Senzatie la Adjud

Cristi Irimia
17 oct 2005 1045 vizualizări
HC Focsani - Univ. Valahia Tirgoviste 43 - 26 (16 - 12) si CSM Adjud - HC Muntenia Bucuresti 31 - 30 (13 - 20), in etapa a 6-a a Diviziei A la handbal masculin (seria Est) u

CSM Adjud a reusit o rasturnare de scor spectaculoaa in partida de ieri, trecind la limita de HC Muntenia dupa ce la pauza oaspetii conduceau cu 7 goluri diferenta. A fost a doua victorie din acest campionat pentru echipa pregatita de profesorii Lenuta si Emil Dumitru, formatia de pe Trotus sperind sa confirme evolutia foarte buna din repriza a doua a partidei cu HC Muntenia in runda viitoare, la Galati.

In jocul de la Polivalenta focsaneana, HC Focsani a invins fara emotii, la 17 goluri diferenta, repriza a 2-a fiind de-a dreptul spectaculoasa. Cel mai bun jucator de pe teren a fost Radu Costache, laudat si de antrenorul Lucian Tucan, dupa meci.

Au evoluat pentru echipa noastra:

Ciubotaru, M. Closca - portari; Negrea, R. Popa (4 goluri), Ad. Stanciu (9), P. Vasilache 1, M. Stan (4), R. Costache (10), I. Barbu (3), F. Constantin 3, R. Anca (4), Nelu Gigi (2), R. Vasile, I. Dobrin 3 - jucatori de cimp.

Sponsorii formatiei de pe Milcov: Primaria Focsani (principal), Neoset, Rostef si Arena.

Celelalte rezultate ale etapei au fost:

Nitramonia Fagaras - Univ. Galati 39 - 31 (13 - 14), Univ. Bucovina Suceava - HCM Piatra Neamt 37 - 27 (19 - 14), Univ. Pitesti - Petrolul Teleajen Ploiesti 36 - 22 (14 - 11), Stiinta Bacau - HC Vaslui 30 - 22 (10 - 10).