Sport

Judoka si-au prezentat medaliile la Promenada Mall

Dan Chiriac
29 iun 2009 490 vizualizări
Judoka de la LPS CSM 2007 Focsani au sustinut ieri dimineata o demonstratie in supermarketul Carrefour, la Promenada Mall

Printre cei care au prezentat procedeele acestui sport celor aflati la cumparaturi, sau celor care au venit special pentru acest eveniment, s-au aflat mai multi judoka de la clubul focsanean. Impreuna cu antrenorii Stanica Grosu, Dumitru Zisu si Marinel Palade, sportivii, cu virste de la cele mai mici si pina la 22 de ani, au incintat asistenta prin demonstratia efectuata. "A fost o demonstratie de judo a sportivilor nostri, medaliati la competitiile nationale si internationale din acest an. Sezonul s-a incheiat si am dorit sa prezentam succesele obtinute in acest an printr-o demonstratie de exceptie. Au luat parte si sportivii care au evoluat in trecut la clubul nostru si care s-au intors acasa dupa ce au terminat facultatea", ne-a spus profesorul Stanica Grosu. Cupele si plachetele obtinute la concursurile din acest an au fost expuse linga salteaua unde a avut loc demonstratia judoka focsaneni. (Dan CHIRIAC)


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.