Iluzii de-o repriza

Cristi Irimia
13 sep 2007 977 vizualizări
Petrolul Ploiesti - CSM Focsani 3 - 1 (0 - 1), intr-o partida din cadrul etapei a patra a Ligii a II-a. Vrincenii au suferit a patra infringere consecutiva. Simbata, la Focsani vine Sportul Studentesc

Stadion: "Petrom - Moreni". Spectatori: 400.

Au marcat: Budescu 46, Stepanov 54, Cotan 64 respectiv Bucataru 29.

Cartonase galbene (CSM): Sararu 45, Iurisniti 41.

Au arbitrat: Dan Burca (Mangalia), Adrian Midisan

(Constanta) si Catalin Teodor (Braila).

Observator federal: Gheorghe Croitoru (Tr. Severin)

Petrolul: Panaite - Nofitovici, Bozga, I. Costache (46 Cotan) - Minciuna, Luput, Pirvu, Stana, Tirlea (46 Murgiu) - Stepanov, Budescu.

Antrenor: Octavian Grigore

CSM Focsani: M. Ivanciu - V. Feraru (55 V. Toader), D. Dogaru, V. Craciun, F. Sararu (80 I. Ionescu) - Iurisniti, L. Pavel, O. Bucataru, Bettiche (60 Curteanu), Riscu - Balaur.

Antrenor: Ionel Augustin

Inca o deziluzie pentru iubitorii fotbalului vrincean. Echipa-fanion s-a inclinat la Moreni, in fata Petrolului, grupare care s-a dezlantuit in actul secund al intilnirii. Bucataru a reusit un gol de senzatie in minutul 29 al partidei, cu un sut de la 25 de metri, in vinclul portii adverse. Prima repriza a apartinut vrincenilor, gazdele neavind nici macar o ocazie de gol. Iluzia unui rezultat pozitiv s-a risipit inca din primul minut al actului secund, cind Budescu a inscris din 6 - 7 metri, dupa o faza bine lucrata. Golul de 2 - 1 a fost inscris dupa un corner, de catre Stepanov, in vreme ce distantarea s-a produs in urma reusitei semnate de catre rezerva Cotan. In ansamblu, victoria gazdelor a fost meritata, chiar daca CSM putea egala pe final daca fructifica cele doua ocazii de gol care le-a avut. Simbata, la Focsani, un meci greu pentru CSM, in fata Sportului Studentesc, de la ora 11.00.

Celelalte rezultate ale etapei si marcatorii:

FCM Bacau - Inter Gaz 1 - 0 (Tanasa 59)

Prefab Modelu - Dunarea Giurgiu 0 - 2 (Al Radu 40, Farcasanu 75)

FCM Cimpina - Forex Brasov 1 - 0 (Enache 75)

FC Botosani - Delta Tulcea 2 - 0 (Ursu 44, Andries 55)

Sportul Stud. - Concordia Chiajna 0 - 4 (Petrescu 19, Pena 45, Antal 64, Patru 73)

FC Brasov - CS Otopeni 2 - 0 (Hadnagy 25, 56)

FC Sacele - Progresul 0 - 1 (Lirca 15)

Dinamo 2 - Dunarea Galati 2 - 2 (Alexe 18, Daddy 82, respectiv Craciun 63, Popescu 71)