Handbaliștii focșăneni câștigă detașat la Buzău | HC Buzău- CSM Focșani 2007:23-28(12-12)

5 sep 2019 1678 vizualizări

Handbaliștii de la CSM Focșani 2007 au câștigat meciul disputat, joi 05 septembrie 2019, la Buzău cu echipa gazdă, în etapa a II-a a Ligii Zimbrilor.Deși la pauză scorul era egal 12:12, la final tabela de marcaj a consemnat cinci goluri diferență pentru handbaliștii focșăneni,Scor final HC Buzău-CSM Focșani 2007 :23-28(12:12)

Vom reveni cu amănunte

Handbal, Liga Națională: CS HC Buzău – CSM Focșani 2007 23-28 (12-12)

Formația CSM Focșani 2007: Marocico – 2 goluri, Cloșcă Ragea, Pătru – 4, Cozorici, Popovici, Popa, Miroiu – 2, Țuțu – 6, Hrimiuc – 3, Mocanu – 2, Rață – 1, Eros – 2, Gramatic, Sladic – 6.

Handbaliștii seniori ai Focșaniului au câștigat în acesată seară cu 28-23 partida disputată în deplasare în runda a doua a campionatului Ligii Naționale cu CS HC Buzău.

În urma acestui rezultat, CSM 2007 este pe primul loc al clasamentului, dar din etapă mai este de jucat meciul dintre Dinamo și CSM București

Text informații:CSM Focșani 2007 oficial

Citiți și:Vasluiul obține prima victorie de la revenirea în primul eșalon, Focșaniul se impune la Buzău​

HC BUZĂU – CSM FOCȘANI 23-28 (12-12) Arbitri: Bogdan Stark / Romeo Ștefan

CSM Focșani a reușit joi a doua victorie consecutivă, impunându-se în deplasare, la HC Buzău. După o primă repriză echilibrată, încheiată la egalitate, oaspeții s-au desprins la două goluri în minutul 34 și au avut un avans de 5 goluri,  în minutul 55, 24-19, ceea ce le-a asigurat un final liniștit de meci.

Buzău: Manole, Bobeică – Grasu 7, Nosrati 6, Șania 3, Mironescu 2, Tălmaciu 1, Dumitrana 1, Ionescu 1, Roșca 1, M. Anton 1, Scarlat, Cjircă, Behinariu, Oprea. Antrenor: Eliodor Voica.

Focșani: Marocico 2 goluri – Țuțu 6, Sladic 6, Pătru 4, Hrimiuc 3, Miroiu 2, Mocanu 2, Eros 2, Rață 1, Popovici, Nuțu, Popa. Antrenor: Dalibor Cutura.

După ce a pierdut în prima etapă pe terenul campioanei Dinamo, nou-promovata CSM Vaslui a izbutit joi seara prima victorie în campionat, în partida de pe teren propriu cu CSM Făgăraș. Echipa lui Leonard Bibirig a condus de la început până la final, tabela indicând o singură dată egalitatea, 1-1 în minutul 5, nu mai puțin de 20 de jucători înscriindu-și numele pe lista marcatorilor în partida de la Vaslui.

CSM VASLUI – CSM FĂGĂRAȘ 28-23 (13-9) Arbitri: Marian Drăghici / Ionuț Drăguț

Vaslui: Erhan, Petrila, Pralea – Cumpănici 5, Acatrinei 4, Cîrchea 4, Polocoșer 3, Petrea 3, Khadkevich 2, Carali 2, Amihăesi 2, Voinea 2, A. Farcaș 1. Antrenor: Leonard Bibirig.

Făgăraș: Grigoraș, Vîlceanu 1 gol – Turcu 5, Ungureanu 4, Constantinescu 3, Capotă 2, Câmpan 2, Dincă 2, Dedu 1, Hagiu 1, Sîncelean 1, Ștefan 1, Mateoniu, Arsu, Mînea. Antrenor: Raul Fotonea.

Text informații :hamdbalmania.ro