Foto | Sportivii judoka juniori U 13 și U 15 focșăneni s-au întors cu 3 titluri de campion național de la Sibiu

24 mai 2022 1803 vizualizări

Sportivii judoka de la CSM Focșani 2007 - LPS Focșani și CSȘ Focșani au participat pe 21 și 22 mai la Campionatul Național de judo U13 și U15, desfășurat la Sibiu.La Campionatul Național de judo de la Sibiu (masculin și feminin) au participat 780 de judoka de la 80 de cluburi din țară.Sportivii judoka de cluburile focșănene CSM Focșani 2007 - LPS Focșani și CSȘ Focșani au obținut în competiția desfășurată la Sibiu, 3 medalii de aur. una de argint și una de bronz.

O medalie de aur și una de argint pentru sportivii judoka de la CSM Focșani 2007 - LPS Focșani care au participat pe 21 și 22 mai la Campionatul Național de judo U13 și U15, desfășurat la Sibiu.

La U15, Mansur Marwan a câștigat medalia de aur (cat. 55 kg), iar Soare Alexandru a obținut medalia de argint (cat. 55 kg).

Tot la U15, Ciută Ioan s-a clasat pe locul V (cat. 50 kg), iar Cășăriu Robert a terminat concursul pe locul VII (cat. 60 kg).

La U13, Ciurea Nicolas s-a clasat pe locul V (cat. 60 kg), iar Pelin Eva a obținut locul VII (cat. 57 kg).

Sportivii sunt antrenați de prof. Stănică Grosu și prof. Marinel Palade.

Două medalii de aur și una de bronz pentru sportivii judoka de la CSȘ Focșani care au participat pe 21 și 22 mai la Campionatul Național de judo U13 și U15, desfășurat la Sibiu.