Dumbrăveni şi Mirceşti, favorite să joace finala superligii Altdorf tehnik

24 apr 2016 878 vizualizări
Turul semifinalelor Superligii Altdorf Tehnik a lămurit în mare măsură problema echipelor ce vor disputa finala. Euromania Dumbrăveni şi Şoimii Mirceşti par să fi rezolvat încă din tur problema calificării. Mult mai echilibrată a fost partida de la Odobeşti.

Gazdele au ratat o ocazie imensă la 0-0, dar oaspeţii au deschis scorul prin Tarcă. Gazdele au egalat după o lovitură de colţ, prin Căpăţană. Minutele de prelungire au adus două goluri pentru oaspeţi, după reuşitele lui Popa şi Stanciu. A doua semifinală nu a avut istoric. Şomii Mirceşti au caştigat cu 6-0 partida jucată în deplasare cu Voinţa Răstoaca. (Dan CHIRIAC)