Programul Liturgic și al sfințirii caselor din parohia Focșani în perioada 28 Decembrie 2023 – 07 Ianuarie 2024
Citiți în continuare programul liturgic și al sfințirii caselor din parohia Focșani în perioada 28 Decembrie 2023 – 07 Ianuarie 2024
În zilele 28-30 decembrie 2023, Sfânta liturghie va fi la ora 18.00 la Focșani.
31 decembrie 2023, Sf. Familie, Isus Maria și Iosif (ultima zi din an):
- GAROAFA – ora 9.00;
- ODOBEȘTI - ora 9.00;
- FOCȘANI - ora 11.00
N.B. Duminică, 31 decembrie 2023, nu se va celebra Sfânta Liturghie de la ora 18.00!
Cei care doriți să participați la rugăciunea de sfârșit de an, vă așteptăm în biserică la ora 23.45!
01 ianuarie 2024, Sfânta Maria Născătoare de Dumnezeu:
- GAROAFA - ora 9.00;
- ODOBEȘTI - ora 9.00;
- FOCȘANI - ora 11.00; ora 18.00
06 ianuarie 2024, Epifania Domnului:
- GAROAFA - ora 9.00;
- ODOBEȘTI - ora 9.00;
- FOCȘANI - ora 11.00; ora 18.00
- ianuarie 2024, Botezul Domnului:
- GAROAFA - ora 9.00;
- ODOBEȘTI - ora 9.00;
- FOCȘANI - ora 11.00; ora 18.00
Sfințirea caselor se începe din 03 ianuarie 2024 și vom continua pe 04, 05, 08, 09, și în 10 ianuarie vom face reprogramările pe care le veți anunța din timp la biroul parohial.
EPISCOPIA ROMANO CATOLICĂ– Iaşi
Parohia „Sfinții Apostoli Petru și Paul”
Strada Cuza Vodă, nr. 38, 620034 Focșani, jud. Vrancea
Sfințirea caselor în Parohia Romano-Catolică din Focșani
2024
Sectorul I
Miercuri – 03 Ianuarie
Străzile: Alexandru Sahia, Cernei, Constantin Stere, Culturii, Duiliu Zamfirescu, Ecaterina Varga, Fulger, Greva de la Grivița, Independenței, Maior Sava, Nordului, Piața Independenței, Piaţa Moldovei, Scarlat Târnăvitu, Strada Mare a Unirii, Vrancei.
Sectorul al II-lea
MIERCURI -03 ianuarie
Străzile: Alecu Sihleanu, Alexandru Vlahuţă, Bistriţei, Cezar Bolliac, Cincinat Pavelescu, Comisia Centrală, Cuza Vodă, Dimitrie Cantemir, Dornei, Fundătura Cuza Vodă, Fundătura Gheorghe Doja, Lupeni, Maior Gheorghe Șonțu, Măgurii, Rarău, Simion Bărnuțiu, Şoseaua Naţională.
Sectorul al III-lea
JOI - 04 ianuarie
Străzile: Bulevardul Unirii, Carpați, Căpitan Stoenescu, Diviziei, Eroilor, Plevnei, Popa Şapcă, Republicii, Ștefan cel Mare.
Sectorul al IV-lea
JOI - 04 ianuarie
Străzile: Anghel Saligny, Arhitect Ion Mincu, Câmpului, Coteşti, Dornișoarei, Gheorghe Asachi, Gheorghe Magheru, Horia Cloșca și Crișan, Timotei Cipariu, Unirea Principatelor, Vrâncioaia.
Sectorul al V-lea
Vineri - 05 ianuarie
Străzile: Aleea Florilor, Aleea Școlii, Bârsei, Bicaz, Bulevardul Gării, Cartier CFR, Frăţiei, Gheorghe Asachi, Ion Creangă, Longinescu, Magazia Gării, Predeal, Racoviţă, Vâlcele.
Sectorul al VI-lea (SUD)
Vineri - 05 ianuarie
Străzile: 1 Iunie, Aleea Echității, Aleea Stadionului, Aleea Sudului, Bulevardul Bucureşti, Constructorului, Căpitan Crețu Florin, Echităţii, Revoluţiei.
Sectorul al VII-lea – (BAHNE) 2024
Luni – 08 Ianuarie
Străzile: Aleea Căminului, Brăilei, Constituţiei, Doctor Telemac, Mitropolit Varlaam, Panduri, Pictor Grigorescu.
Sectorul LOCALITĂȚI LIMITROFE
Luni - 8 Ianuarie
Odobești, Jariștea, Olteni
Sectorul LOCALITĂȚI LIMITROFE
Marți - 9 Ianuarie
Armeni, Cotești, Golești, Oreavu, Popești;
Biliești, Jorăști, Mândrești, Milcovul, Răstoaca, Suraia, Vânători; Răchitosu, Putna Seacă, Bizighești
Sectorul LOCALITĂȚI LIMITROFE
Marți - 9 Ianuarie
Garoafa