Victorie pentru echipa de handbal masculin CSM Focşani 2007 în meciul disputat joi seara în sala polivalentă

30 ian 2020 2536 vizualizări

Handbal, Liga Națională – CSM Focșani 2007 – HC Buzău 25-21 (14-11)
Formația CSM Focșani 2007 : Marocico, Cloșcă – Cozorici, Popovici, Miroiu –6, Hrimiuc – 1, Mocanu – 4, Țuțu, Rață – 2, Nuțu, Marijanac – 5, Eros – 1, Gramatic, Sladic – 5, Mănescu – 1.
CSM Focșani 2007 a câștigat în această seară în Sala Polivalentă primul meci din partea doua a campionatului Ligii Naționale în fața HC Buzău 2012. Oaspeții, cu câțiva jucători foarte valoroși și foarte experimentați în lot, au fost conduși, practic de la început până la sfârșit dar au jucat până ultimul sunet al sirenei pentru un rezultat bune pentru ei. S-au apropiat la 23-21 în minutul 57, au avut atacul, dar au pierdut mingea, Miroiu a făcut 24-21, oaspeții au rispit din nou atacul și căpitanul focșănenilor a închis tabela cu un gol înscris în ultima secundă!

Text informații:CSM Focșani 2007 oficial

Echipa de handbal CSM Focşani a disputat joi seară partida din cadrul etapei a doua a returului.

Gazdele veneau după trei înfrângeri consecutive şi aveau nevoie de victorie pentru a egala în clasament pe Dunarea Călăraşi, formaţia de pe locul opt, ce a pierdut meciul jucat în deplasare cu Steaua, scor 28-30. Focşănenii au dominat prima repriză şi au condus la pauză cu 14-11. La începutul reprizei secunde, gazdele s-au distanţat la şase goluri,19-13. Avantajul avea să se dovedească decisiv, chiar dacă buzoienii au redus din diferenţă. La final scorul a fost 25-21 pentru CSM Focşani

CSM FOCȘANI – HC BUZĂU 25-21 (14-11) Octavian Fînață / Ștefan Hendrea

Focșani: Marocico, Cloșcă – Miroiu 6, Marijanac 5, Sladic 5, Mocanu 4, Rață 2, Hrimiuc 1, Eros 1, Mănescu 1, Pătru, Cozorici, Popovici, Țuțu. Antrenor: Dalibor Cutura.

Buzău: Manole, Crăciunescu – Chircă 4, Nosrati 3, Dumitrana 3, Fabacary 3, Șania 2, Mironescu 2, Tălmaciu 1, Roșca 1, Stroe 1, Anton 1, Ionescu, Grasu, Scarlat, Alexandru. Antrenor: Eliodor Voica.