ZdV TV

Transmisiune Zdv-TV:Meciul de fotbal-CSM Focșani 2007-Sănătatea Darabani:2-0(1-0)

14 apr 2018 1359 vizualizări

Semnal transmisie ​Est Media Press

Golurile echipei de forbal CSM Focșani 2007 au fost înscrise de Claudiu Mihai, în minutul 21, și de Emilian Chivu, în minutul 87.CSM Focșani 2007 a reușit un rezultat favorabil sâmbătă 14.04.2017 ,după amiază, în meciul disputat cu echipa Sănătatea Darabani(din județul Botoșani),după partidă destul de bună. Fotbalițtii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma, au obținut victoria  pe stadionul Milcovul, din Focșani,cu scorul de 2-0, la pauză 1-0.Etapa viitoare sâmbăta  21.04.2018,CSM Focșani 2007  va juca în deplasare, la Pașcani,județul Iași cu echipa CSM din localitate.

Ce spune despre meci primarul focșaniului Cristi  Valentin Misăilă:

”CSM 2007 Focșani - Sănătatea Dărăbani 2 - 0

7 partide, trei victorii, două egaluri și tot atâtea înfrângeri. În total, 11 puncte! Un bilanț destul de bun pentru un retur de campionat ce a debutat cu meciuri împotriva ocupantelor primelor două locuri în clasament.

Astăzi am avut din nou o evolutie bună, în nota obișnuită de altfel, cu o dominare categorică încă din primele minute, cu multe ocazii la poarta botoșănenilor și un joc de posesie prelungit. Deja se văd automatismele create între jucători, relațiile de joc încep să dea roade și e firesc ca rezultatele bune să apară. Așa cum spun cunoscatorii în tainele fotbalului, victoriile aduc victorii.

Urmează un meci relativ ușor la prima vedere, împotriva unei echipe sub noi în clasament, dar care are nevoie de puncte ca de aer. Dacă vom trata meciul cu seriozitate, iar băieții își vor impune stilul de joc obișnuit, sunt sigur că vom bifa la Pașcani a patra victorie în acet retur.

Felicitări, băieți și mult succes în meciul următor!”-Sursa:Cristi Valentin Misăilă-contul de facebook