VIDEO | Egalul care-i depărtează calculele promovării pe fotbaliștii focșăneni:CSM Focșani 2007 – CSM Râmnicu Sărat 2-2 (0-1)

10 apr 2021 739 vizualizări
Fotbal, Liga a III-a, sâmbătă 10 aprilie 2021, stadionul Milcovul.CSM Focșani 2007 – CSM Râmnicu Sărat 2-2 (0-1)
Au marcat pentru CSM Focșani 2007 Taciuc și Moisi.
 Echipa de fotbal seniori CSM Focșani 2007 a terminat la egalitate 2-2 cu CSM Rm.Sărat.După ce oaspeții au condus la pauză după golul lui Cazan, în minutul 36. CSM Focșani 2007 a întors rezultatul după golurile lui Taciuc și Moisii. Oaspeții au egalat în minutul 90 prin eurogolul lui Roman.

Meciul dintre CSM Focșani 2007 și CSM Râmnicu Sărat, contând pentru etapa a XV-a a campionatului Ligii 3 la fotbal s-a disputat sâmbătă 10 aprilie 2021 și  s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.În urma acestui rezultat, echipa focșăneană a acumulat 27 de puncte și a mai făcut încă un pas pe sensul de mers contrar celui ce duce spre jocurile de promovare în Liga a 2-a. În etapa următoare, CSM Focșani 2007 va juca în deplasare, cu CS Avântul Valea Mărului.