VIDEO | Echipa de futsal CSL Sportul Ciorăști s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României după o revenire spectaculoasă

21 feb 2021 1326 vizualizări

Echipa vrânceană CSL Sportul Ciorăști s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la futsal. Vrâncenii au învins cu scorul de 10-6 (1-4) echipa ACS KSE Târgu Secuiesc, după ce erau conduși cu scorul de 6-3 când mai erau 10 minute de joc.

CSL Sportul Ciorăști- ACS KSE Târgu Secuiesc:10-6(1-4) după un meci extraordinar, în care sportivii vrânceni încă o dată au dat dovadă de ambiție și caracter.

Echipa de futsal Sportul Ciorăști a obținut sâmbătă, 20 februarie 2021, în Sala Sporturilor din Focșani o calificare spectaculoasă în sferturile de finală ale Cupei României. Lupu a deschis scorul în primul minut, dar cei de la KSE Tg. Secuiesc au marcat de patru ori până la pauză și au condus cu 4-1. Cu 10 minute înainte de final, KSE conducea cu 6-3. A urmat o revenire spectaculoasă a vrâncenilor care au marcat de șase ori, Sportul conducând cu 9-6 īn minutul 37. Remus Popa a stabilit scorul final, 10-6. Duminică, 21 februarie 2021, de la ora 11:00, CSL Sportul Ciorăști joacă sferturile de finală tot în Sala Sporturilor din Focșani

Au marcat pentru CSL Sportul Ciorăști Răzvan Crăciun - 2 goluri, Ștefan Lupu - 2 goluri, Florin Cătălin Nistor -1 gol, Ovidiu Tudose - 2 goluri, Silviu Boubătrîn - 1 gol, Florentin Mănăilă - 1 gol, Remus Popa - 1 gol.

Vizionați înregistrarea integrală a meciului CSL Sportul Ciorăști - ACS KSE Târgu Secuiesc, desfășurat sâmbătă, 20 februarie 2021, în Sala Sporturilor din Focșani