VIDEO | Dante Botoșani - CSM Focșani 2007:2-1(1-1), în returul semifinalei barajului de promovare in Liga 2, din seriile 1 si 2 din Liga 3 la fotbal seniori

30 mai 2022 3046 vizualizări
Miercuri, 25 mai, 2022 de la ora 18:00, pe stadionul Milcovul din Focșani a avut loc meciul de fotbal seniori dintre echipele  CSM Focșani 2007 și CS Dante Botoșani
Partida a constituit prima manșă din semifinala barajului de promovare în Liga a II-a.Manșa a doua se dispută în deplasare, astăzi,  sâmbătă, 28 mai, de la ora 17:30.
La meciul de pe stadionul Milcovul din Focșani  au venit pste 3000 de spectatori.Aceștia  au asistat la prima manșă a barajului de promovare în Liga a doua de fotbal dintre CSM Focșani și Dante Botoșani. Scorul final a fost 0-0, iar soarta calificării în finala barajului se va decide în meciul de astăzi, sâmbătă, 28 mai 2022 la Bucecea.Deși scorul la finalul celor 90 de minute de joc a fost 1-1 , în prelungiri echipa CS Dante Botoșani a reușit să se impună înscriind îmcă un gol în cea de a doua repriză a prelungirilor.CS Dante Botoșani va juca finala pentru promovarea în liga a II-a cu Oțelul Galați, echipă care s-a impus în dubla cu Foresta Fălticeni.

Urmăriți în VIDEO de mai jos transmisiunea în direct a meciului de fotbal Dante Botoșani - CSM Focșani 2007 care se dispută astăzi, sâmbătă 28 mai 2022 la Bucecea

Sâmbătă 28 mai 2022, echipa de fotbal CSM Focșani 2007 a ratat calificarea în finala barajului de promovare în Liga a II-a. S-a întâmplat după un meci epuizant, cu 2 reprize de prelungiri, în care CS Dante Botoșani a trecut cu 2-1 de CSM Focșani 2007. Gazdele au deschis scorul la prima fază de poartă, dar Dascălu a egalat în minutul 12. Prima repriză s-a încheiat la egalitate. Scorul s- a menținut până în minutul 114, când gazdele au punctat decisiv. Dante Botoșani și Oțelul Galați vor juca finala.