Un titlu de campion balcanic și unul de vicecampion, pentru judoka focșăneni pregătiți de profesorul Dumitru Zisu

9 iun 2019 1773 vizualizări

Sâmbătă și duminică(n.r 08 -09 iunie 2019) a avut loc Campionatul Balcanic 2019  de judo juniori U 21, la .Zvornik, Bosnia -Herțegovina

La această competiție elevii antrenorului Sandu Dumitru Zisu de la CSȘ Focșani au obținut următoarele rezultate:
-Mircea Tomescu , campion balcanic , medalia de aur, pentru locul I-pentru el s-a cântat imnul României!
Claudiu Neagu vicecampiona balcanic , medalia de argint pentru locul II

Și judoka focșănean Laris Borș a cucerit titlul de campiona balcanic la aceiași competiție

”Campion Balcanic pentru a treia oara consecutiv la Juniori.O sa urmeze rezultate mult mai bune pe categoria 66kg”.spune mama lui Laris Borș într-o postare pe contul său de facebook

Engi Borș‎

Citiți și:

Judo - Laris Borș, campion balcanic la U 21, 66 kg.

Laris Borș este antrenat de senseii Stănică Grosu și Iulian Surlă.
La Campionatul Balcanic din Bosnia Herțegovina, Laris Borș a câștigat meciurile cu Djurica Igor, Bosnia Herțegovina și Claudiu Neagu.
Pentru Laris Borș este al treilea titlu balcanic obținut consecutiv. Primele două au fost la 60 kg. al treilea fiind în premieră la 66 kg. categorie la care Laris începe să se simtă în largul său!
Finala de la 66 kg. a fost românească, Laris Borș de la CSM Focșani 2007 câștigând întâlnirea cu Claudiu Neagu de la CSS Focșani, care a câștigat titlul de vicecampion balcanic și a primit medalia de argint.
Campionatul Balcanic de Judo Juniori – U 21, care a avut loc la Zvornik – Bosnia Herțegovina, în zilele de 8 și 9 iunie, s-a încheiat pentru Laris Borș, cu un nou titlu de campion balcanic la 66 kg. performanță pentru care a primit medalia de aur. -CSM Focșani 2007 oficial

”Acum gata...începe examenul de bacalaureat, un pic de pauză , apoi începe pregătirea pentru Campionatul  European și Campionatul mondial Bravoooo băiețiiii!Povestea continuă!! își încheie postare pe contul de facebook, profesorul Zisu Dumitru Sandu

Text informații + foto:Zisu Dumitru Sandu