Tridentul Flux, PhoneSALE și Tomita Lazăr conduce plutonul în Liga Autovip

2 oct 2018 1910 vizualizări

Campionatul de minifotbal pentru amatori a continuat in weekend cu jocurile etapei cu numarul 3. Derby-ul etapei, PhoneSALE - Tomita Lazar, ocupantele locurilor 2 si 3, s-a incheiat nedecis, scor 1-1.Dupa o prima repriza alba, dar cu multe ocazii la ambele porti, Danut Lechea a înscris pe un contraatac cu 5 minute inainte de finalul partidei.In minutele de prelungiri, Florentin Manaila a reușit egalarea, rezultat echitabil dupa aspectul jocului. Ambele echipe raman in plasa liderului la 2 puncte. Lidera Ligii Autovip, Flux Focsani, continua seria de victorii cu tinerii de la Hotspur.Cu un program favorabil in primele etape, dar si in etapele viitoare, formatia pregatita de Claudiu Manta conduce seria Ligii. Green Garden Odobesti urca pe locul 4 dupa victoria la limita si cu emotii in jocul cu ultima clasata United,scor 2-1.Progresul reuseste primul punct in Liga dupa remiza la 2 cu campioana en-titre ACS Mausoleul Marasesti,punct obtinut la ultima faza a jocului. Campionii lui Romeo Dragan schimba liniile dupa acest inceput de sezon,pregatind o noua generatie pentru sezoanele viitoare.Atletico Textila aflata la al doilea sezon in Liga,avand in palmares castigarea Cupei Ligii sezonul trecut,leaga două victorii consecutive si urca pana pe locul 5.Edil Italy obtine prima victorie in acest sezon dupa 3-2 cu Onasis, iar Green Team intoarce soarta celor 3 puncte in minutele de final cu FC Jaristea. Etapa viitoare programeaza jocurile.Onasis - Hotspur,As Tomita Lazar - ACS Mausoleul Marasesti,CS Flux -Atletico Textila,Real Sud - Green Team,Progresul - United,PhoneSALE - fc Jaristea si Edil Italy - Green Garden Odobesti.

Rezultatele etapei 3 si marcatorii in Liga Autovip

Atletico Textila - Real Sud 2-1 (1-1) Au marcat Bogdan Ganet,Alex Mocanu respectiv Adrian Lungu

United - Green Garden Odobesti 1-2 (0-0) Au marcat Liviu Hegrea respectiv Costel Chirita,Cosmin Milea

Hotspur - CS Flux 0-8 (0-3) Au marcat Razvan Craciun 4,Marian Covaci 2,Catalin Grama,Nicusor Chirica.

ACS Mausoleul Marasesti - Progresul 2-2 (0-1) Au marcat Adrian Tontu 2 respectiv Marian Facaeru,Alexandru Barbu.

AS Tomita Lazar - PhoneSALE 1-1 (0-0) Au marcat Danut Lechea respectiv Florentin Manaila

Green Team - FC Jaristea 3-2 (1-1) Au marcat Viorel Cristea 2,Gabriel Cozma respectiv Trandafir Constantin 2.

Edil Italy - Onasis 3-2 (1-1) Au marcat Gheorghe Popa 2,Laurentiu Secu respectiv Ionut Pascu,Valentin Rusu.