Trei puncte muncite şi două goluri caraghioase

7 mai 2018 1120 vizualizări

CSM Focşani 2007 a câştigat partida din cadrul etapei a 25-a disputată în compania formaţiei CSM Roman. Focşănenii s-au impus cu scorul de 2-1, după ce la pauză era egalitate, 0-0. Golurile CSM-ului au fost marcate de Mădălin Predoiu 47 şi Ionuţ Manu 72, în timp ce reuşita oaspeţilor i-a aparţinut lui Constantin Crăciun. Primele două goluri ale meciului au venit după greşeli grave ale celor două defensive. Mai întâi portarul romaşcanilor i-a oferit pe tavă o minge lui Predoiu, apoi, Constantin a profitat de o neînţelegere între Dogaru şi Salaoru. Prima repriză a început cu două ocazii de gol pentru CSM, dar Predoiu şi Negoescu au ratat din faţa porţii adverse. Antrenorii Vasile Burgă şi Adrian Toma au jucat cu Dogaru – Săpunaru (Dediu), Beşa, Salaoru, Mihai – Budeanu (Pădineanu) Lupu, Negoescu (Chivu), Manu – Predoiu, Pasăre (Remus Popa). Etapa viitoare, miercuri 9 mai, CSM 2007 va juca în deplasare cu FK Miercurea Ciuc. (D.C.)

vineri, 4 mai, ora 18:00

AFC Odorheiu Secuiesc - AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    0-3

Arthur Gyorgyi (4), Eder Gonzalez (19, 21)

Metalosport Galaţi - CSM Paşcani         0-3

Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde la "masa verde" toate meciurile din această a doua parte a sezonului.

Sănătatea Darabani - Avântul Valea Mărului       3-0

Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la "masa verde".