Sport

Sportivii luptători în arte marțiale de la CSM 2007 și CS Satori Focșani au cucerit 45 de medalii la „Cupa de Toamnă Karate SKDUN”

Ziarul de Vrancea
23 sep 2024 922 vizualizări

Citiți postarea activată pe contul de facebook CSM Focșani 2007 oficial precum și precizările făcute de Sensei Daniel Fusaru în legătură cu performanțele sportivilor pe care- i antrenează la CSM 2007 și CS Satori Focșani la competiția numită Cupa de Toamnă Karate SKDUN.Aceasta s-a desfășurat sâmbătă, 21 septembrie, în Sala Gabriela Szabo din Voluntari.

16 medalii câștigate de sportivii CSM Focșani 2007 la Voluntari, dintre care 5 medalii de aur, 4 medalii de argint și 7 medalii de bronz

Sensei Daniel Fusaru, după acest concurs:<<Cupa de Toamnă Karate SKDUN s-a desfășurat sâmbătă, 21 septembrie, în Sala Gabriela Szabo din Voluntari.Am participat cu o echipă formată din sportivi reprezentând CSM Focșani 2007 - secția arte marțiale.Pentru cei mai avansați a fost un prilej bun de verificare pentru Cupa și Campionatul Mondial de karate SKDUN, care se vor desfășura la sfârșitul lunii octombrie la Belgrad, Serbia.Rezultatele sunt foarte bune, se vede munca și perseverența, însă, cum am spus mereu, dincolo de medalii, se observă că acești tineri se formează și se șlefuiesc ca Oameni. Nu este la îndemâna oricui să petreci ore și ore în sala de antrenament.Felicitări tuturor și mulțumiri părinților care sunt alături de noi de fiecare dată și înțeleg să investească în copiii lor!

Rezultate CSM Focșani 2007:

• Rîpanu Edward - locul I Kata, locul I Sanbon kumite;

• Pană David - locul I Shobu Ippon, locul I Shobu Sanbon;

• Dulgheru Ștefan - locul I Sanbon Kumite, locul III Ippon Kumite, locul III Kata;

• Pintilie Matei - locul II Shobu Ippon, locul III Shobu Sanbon;

• Necula Tudor - locul II Shobu Sanbon, locul III Shobu Ippon, locul III Kata;

• Constantin Andreea - locul II Shobu Sanbon;

• Dogaru Mario - locul III Kihon Ippon Kumite, locul III Jiyu Kumite;

• Pintilie Andrei - locul II Shobu Sanbon.

Fiecare competiție este diferită, trăirile sunt importante.Numai participând câștigi experiență, iar eu sunt foarte mândru de elevii mei.Un rol important în formarea unora o are Senpai Marius Pahoni, căruia îi mulțumesc și, bineînțeles, mulțumesc celor care mă ajută în prezent în pregătirea sportivilor: Senpai Cătălin Nicola și Senpai Alex Radu.Am fost plăcut surprins de capacitatea unora de a se motiva și autodepăși, este un mare câștig.Mesaj pentru toți elevii mei!!! Continuați munca! Fără sacrificii nu se ajunge departe și mereu încearcă să devii cea mai bună versiune a ta!>>"-CSM Focșani 2007 oficial

11 locuri I, 9 locuri II , 25 locuri III, total : 45 de medalii obținute de sportivii luptători în arte marțiale de la CSM 2007 și CS Satori Focșani  la Cupa de Toamnă Karate SKDUN desfășurată la Voluntari

Sensei Daniel Fusaru: „Cupa de Toamna Karate SKDUN 21.09.2024 - sala Gabriela Szabo Voluntari

Am participat cu o echipa formata din 24 de sportivi reprezentând CSM Focșani 2007 - secția arte marțiale și CS Satori Focșani - karate club .

Pentru unii a fost prima competiție , alții de-abia realizează ce înseamnă competiția și sunt la inceput de drum , iar pentru cei mai avansați a fost un prilej bun de verificare pentru Cupa și Campionatul Mondial de karate SKDUN ce se va desfășura la sfârșitul lunii Octombrie in Belgrad - Serbia .

Rezultatele sunt foarte bune , se vede munca și perseverența însă cum am spus mereu ... dincolo de medalii se observă că acești copii și tineri se formează și se șlefuiesc ca Oameni ...nu este la îndemâna oricui să petreci ore și ore in sala de antrenament. Felicitări tuturor de la mic la mare și bineînțeles mulțumiri părinților care sunt alaturi de noi de fiecare data și înțeleg să investească în copii lor .


Rezultate CSM Focșani 2007 :

• Rîpanu Edward - loc I Kata , loc I Sanbon kumite

• Pană David - loc I Shobu Ippon, loc I Shobu Sanbon

• Dulgheru Stefan - loc I Sanbon kumite , loc III Ippon Kumite , loc III Kata

• Pintilie Matei - loc II Shobu Ippon, loc III Shobu Sanbon

• Necula Tudor - loc II Shobu Sanbon, loc III Shobu Ippon, loc III Kata

• Constantin Andreea - loc II Shobu Sanbon, loc Shobu Ippon

• Dogaru Mario - loc III Kihon Ippon Kumite, loc III Jiyu Kumite

• Pintilie Andrei - loc II Shobu Sanbon


Rezultate CS Satori Focșani :

• Fusaru David - loc I Kihon Kumite , loc I Kihon Ippon , loc III Kata

• Topșa Maria - loc I Kihon Kumite, loc II Kihon Ippon, loc III Kata

• Dodoiu Andrei - loc I Kihon Ippon, loc III Sanbon kumite , loc III Kata

• Stamate David - loc I Kata , loc III Kihon Ippon , loc III Sanbon kumite

• Poteacă Teodora - loc I Sanbon kumite , loc III Kihon Ippon

• Moldoveanu Andrei - loc II kata , loc II Sanbon kumite

• Constantin Darius - loc II Kata , loc II Kihon Ippon

• Marin Denis - loc III Kata , loc III Kihon Ippon , loc III Sanbon kumite

• Mihu Cosmin - loc III Kata , loc III Sanbon kumite

• Stamate Sofia - loc III Kihon Kumite, loc III Ippon Kumite

• Buzatu Claudiu - loc III Kata , loc III Kihon Ippon

• Badiu Raluca - loc III Sanbon kumite


Vlad Flavius , Ion Alexandru , Nierghes Elena și Rusen Ștefania nu au prins un loc pe podium însă s-au prezentat bine .


Fiecare competiție este diferită ... trăirile sunt importante ... numai participând câștigi experiență ...iar eu sunt foarte mândru de elevii mei .

Un rol important în formarea unora o are Senpai Marius Pahoni căruia îi mulțumesc și bineînțeles mulțumesc celor care mă ajută în prezent în pregătirea sportivilor : Senpai Cătălin Nicola și Senpai Alex Radu .

Am fost plăcut surprins de capacitatea unora de a se motiva și autodepăși ...este un mare câștig .

Mesaj pentru toți elevii mei !!! Continuați munca ... fara sacrificii nu se ajunge departe ...și mereu încearcă să devii cea mai buna versiune a ta !”-Daniel Fusaru

 


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.