Şapte echipe s-au calificat în optimile Cupei Romîniei

27 nov 2017 740 vizualizări

Duminică au avut loc alte trei partide în cadrul 16-zecimilor Cupei României la fotbal, faza judeţeană. Tractorul Năneăşti a obţinut o vitorie dificilă în deplasarea de la Jariştea. Gazdele au condus cu 1-0 după reuşita de senzaţie a lui Andrei Turcu din minutul 75. Ocupanta locului doi în gruipa B a Superligii Altdorf Tehnik a revenit pe final şi a întors rezultatul, golul victoriei fiind marcat în minutul 90. În optimi s-a calificat şi Flacăra Urechşti, echipă ce a condus cu 3-0 în faţa celor de la Dinamo Tătăranu, dar care a avut emoţii la final, după cele două reuşite ale oaspeţilor. Unirea Ţifeşti a învins cu 4-2 în deplasarea de la Bilieşti, după ce la pauză scorul a fost egal, 2-2. Derby-ul  16-zecimilor Cupei României s-a jucat sâmbătă la Mărășești. Echipa locală a fost învinsă cu 2-1 de Național 2012 Golești. Partida FC Panciu  - Victoria Gugeşti va avea loc pe 24 februarie 2018. (D.C.)

Rezultatele meciurilor din turul întâi al Cupei României

Sâmbătă 25 noiembrie ora 14.00:

Mausolelul Mărăşeşti - Naţional Goleşti 1-2

FC Panciu – Victoria Gugeşti - aminat 24.02.2018

CS Homocea – Sportul Ciorăşti 3-2 (oaspeţii au depus o contestaţie ce va fi analizată marţi de Comisia de Disciplină din cadrul AJF Vrancea)

Unirea Milcovul – Voinţa Cârligele 6-8