Rトホvan Lucescu se apropie de event

1 mar 2019 836 vizualizトビi

Dupト ce îネ冓 ネ嬖ne adversarele la respect în campionat, PAOK Salonic s-a calificat ネ冓 în semifinalele Cupei Greciei * Barcelona a mトフurat pe jos cu Real

PAOK Salonic poate face eventul テョn acest sezon, テョn Grecia. Echipa lui Rトホvan Lucescu s-a calificat テョn semifinalele Cupei Greciei, dupト o victorie cu 4-2 テョn faネ嫗 celor de la Panionios, テョn manネ兮 secundト a sferturilor de finalト. Elevii lui Lucescu Jr. au avut nevoie de prelungiri ca sト-ネ冓 asigure biletele pentru careul de aネ冓 al Cupei. A fost 2-1 pentru PAOK dupト 90 de minute. PAOK a deschis scorul prin Biseswar (窶32), iar Durmishaj a egalat テョn minutul urmトフor. Polonezul Swiderski a adus echipa tesalianト テョn avantaj, テョnsト datoritト rezultatului din tur (2-1 pentru Panionios) a fost nevoie de prelungiri pentru ca una dintre echipe sト se poatト departaja. PAOK a decis calificarea テョn prelungiri, deネ冓 s-a trezit egalatト dupト golul lui Camara, din minutul 94. Apoi, Akpom (窶114) ネ冓 Vieirinha (窶118 窶 penalty) au marcat pentru echipa lui Rトホvan Lucescu, asigurテ「nd astfel biletele pentru semifinalele Cupei. Alin Toネ冂a, fundaネ冰l stテ「nga romテ「n de la PAOK, a fost doar rezervト. テ始 semifinalele Cupei Greciei s-au mai calificat AEK Atena ネ冓 Asteras Tripolis. Victoria echipei PAOK vine dupト egalul din derby-ul oraネ冰lui Salonic, din campionat, 1-1 cu Aris. テ始 campionat, echipa lui Rトホvan Lucescu e lider cu 58 de puncte, la ネ兮pte distanネ崙 de Olympiakos, principala urmトビitoare. Dacト ia titlul, Rトホvan Lucescu aduce coroana de campioanト la Salonic dupト mai bine de 30 de ani.

* FC Barcelona a テョnvins, miercuri searト, テョn deplasare, cu scorul de 3-0, echipa Real Madrid, テョn manネ兮 secundト a semifinalelor Cupei Spaniei, ネ冓 s-a calificat テョn finala competiネ嬖ei. テ始 tur, scorul a fost 1-1. ツテ始 prima reprizト, echipa gazdト s-a jucat cu ocaziile, iar Vinicius nu a reuネ冓t sト profite de ネ兮nsele pe care le-a avut テョn faネ嫗 porネ嬖i. テ始 a doua parte a meciului, Barcelona s-a dezlトハネ孛it. Luis Suarez a deschis scorul pe terenul madrilenilor テョn minutul 50. 19 minute mai tテ「rziu, Varane a marcat テョn propria poartト. Scorul final a fost decis de acelaネ冓 Luis Suarez (窶73), care a テョnregistrat dubla dupト ce a transformat o loviturト de la 11 metri. Astfel, Barcelona s-a calificat テョn Cupa Spaniei, dupト 4-1 la general テョn faネ嫗 eternei rivale Real Madrid. Sテ「mbトフト, de la ora 21:45, cele douト formaネ嬖i se vor テョntテ「lni din nou, pe acelaネ冓 teren, テョn La Liga. テ始 clasament, Barcelona este lider cu 57 de puncte, テョn timp ce Real Madrid are 48 de puncte ネ冓 ocupト locul al treilea.

* Fiorentina a terminat la egalitate, scor 3-3 (2-2), meciul disputat, miercuri, pe teren propriu, cu formaネ嬖a Atalanta, テョn manネ兮 I a semifinalelor Cupei Italiei. Oaspeネ嬖i au condus cu 2-0 テョn min. 18, iar Fiorentina a egalat pテ「nト la pauzト. Atalanta a preluat conducerea, dar Fiorentina a egalat din nou. Au marcat Chiessa (窶33), Benassi (窶36) ネ冓 Muriel (窶79), pentru 窶忻iola窶, respectiv, Gomez (窶16), Pasalic (窶18) ネ冓 de Roon (窶58). テ始 cealaltト semifinalト, Lazio a terminat la egalitate, scor 0-0, partida cu AC Milan, care a avut loc marネ嬖. Returul este la 24 aprilie.

...........

ツOlympique Lyon s-a calificat テョn semifinalele Cupei Franネ嫺i, dupト ce a テョnvins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-0), formaネ嬖a Caen. Denayer('26), Cornet ('49) ネ冓 Depay ('84) au marcat golurile gazdelor, iar Ninga ('78) a テョnscris golul oaspeネ嬖lor. Djiku (Caen) a fost eliminat テョn minutul 82. テ始 penultimul act au mai obネ嬖nut calificarea PSG ネ冓 Rennes, a patra echipト urmテ「nd a fi stabilitト dupト meciul Vitre (liga a patra) - FC Nantes, din 6 martie.

Rezultate テョnregistrate テョn partidele disputate, miercuri searト, テョn etapa a XXVIII-a a campionatului Angliei: Cardiff 窶 Everton 0-3. Sigurdsson (窶41, 窶66), Calvert 窶 Lewin (窶90^3); Huddersfield - Wolverhampton 1-0. Mounie (窶90^1); Leicester 窶 Brighton 2-1. Gray (窶10), Vardy (窶63) / Propper (窶66); Newcastle 窶 Burnley 2-0. Schテ、r (窶24), Longstaff (窶38); Arsenal 窶 Bournemouth 5-1. テ奔il (窶4), Mhitarian (窶27), Koscielny (窶47), Aubameyang (窶59), Lacazette (窶78) / Mousset (窶30); Southampton 窶 Fulham 2-0. Romeu (窶23), Ward-Prowse (窶40); Chelsea 窶 Tottenham 2-0. Pedro (窶57), Trippier (窶84 窶 autogol); Crystal Palace 窶 Manchester United 1-3. Ward (窶66) / Lukaku (窶33, 窶52), Young (窶83); Liverpool 窶 Watford 5-0. Manテゥ (窶9, 窶20), Origi (窶66), van Dijk (窶79, 窶82); Manchester City 窶 West Ham 1-0. Agテシero (窶50 窶 penalty). Echipa Liverpool se aflト pe prima poziネ嬖e テョn clasament, cu 69 de puncte, urmatト pe podium de Manchester City 窶 68 de puncte, ネ冓 de Tottenham 窶 60.

În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteナ」i prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacト precizaナ」i sursa ナ殃 inseraナ」i vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conナ」inutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vト revine în exclusivitate.