Sport

Programul Cupei Mondiale de fotbal Rusia 2018

Ziarul de Vrancea
14 iun 2018 887 vizualizări

 Faza grupelor

Ziua    Ora     Localitatea   Meci   Grupa           

14 iunie          18:00  Moscova        Rusia – Arabia S.     A

15 iunie          15:00  Ekaterinburg Egipt – Uruguay       A

15 iunie          18:00  St. Petersburg           Maroc – Iran  B

15 iuni            e          21:00  Soci                Portugalia – Spania B

16 iunie          13:00  Kazan             Fran]a – Australia     C

16 iunie          16:00  Moscova        Argentina – Islanda  D

16 iunie          19:00  Saransk         Peru – Danemarca   C

16 iunie          22:00  Kaliningrad    Croa]ia – Nigeria      D

17 iunie          15:00 Samara          Costa Rica – Serbia            E

17 iunie          18:00  Moscova        Germania – Mexic    F

17 iunie          21:00  Rostov            Brazilia – Elve]ia      E

18 iunie          15:00  N.Novgorod   Suedia – Coreea S. F

18 iunie          18:00  Soci    Belgia – Panama     G

18 iunie          21:00  Volgograd      Tunisia – Anglia       G

19 iunie          15:00  Saransk         Columbia – Japonia            H

19 iunie          18:00  Moscova        Polonia – Senegal   H

19 iunie          21:00  St. Petersburg           Rusia – Egipt            A

20 iunie          15:00  Moscova        Portugalia – Maroc   B

20 iunie          18:00  Rostov            Uruguay – Arabia S.            A

20 iunie          21:00  Kazan Iran – Spania            B

21 iunie          15:00  Samara          Danemarca – Australia       C

21 iunie          18:00 Ekaterinburg  Fran]a – Peru            C

21 iunie          21:00  N.Novgorod   Argentina – Croa]ia  D

22 iunie          18:00  Volgograd      Nigeria – Islanda      D

22 iunie          15:00  St. Petersburg           Brazilia – Costa Rica           E

22 iunie          21:00  Kaliningrad    Serbia – Elve]ia        E

23 iunie          15:00  Moscova        Belgia – Tunisia       G

23 iunie          18:00  Rostov            Coreea S – Mexic    F

23 iunie          21:00  Soci    Germania – Suedia  F

24 iunie          15:00  N. Novgorod  Anglia – Panama     G

24 iunie          18:00  Ekaterinburg Japonia – Senegal   H

24 iunie          21:00  Kazan Polonia – Columbia H

25 iunie          17:00  Samara          Uruguay – Rusia      A

25 iunie          17:00  Volgograd      Arabia S – Egipt       A

25 iunie          21:00  Saransk         Iran – Portugalia       B

25 iunie          21:00  Kaliningrad    Spania – Maroc        B

26 iunie          17:00  Moscova        Danemarca – Fran]a            C

26 iunie          17:00  Soci    Australia – Peru        C

26 iunie          21:00  St. Petersburg           Nigeria – Argentina  D

26 iunie          21:00  Rostov            Islanda – Croa]ia      D

27 iunie          17:00  Kazan Coreea S – Germania         F

27 iunie          17:00  Ekaterinburg Mexic – Suedia         F

27 iunie          21:00  Moscova        Serbia – Brazilia       E

27 iunie          21:00  N.Novgorod   Elve]ia – Costa Rica            E

28 iunie          17:00  Volgograd      Japonia – Polonia    H

28 iunie          17:00  Samara          Senegal – Columbia            H

28 iunie          21:00  Kaliningrad    Anglia – Belgia         G

28 iunie          21:00  Saransk         Panama – Tunisia    G

 

            Faza eliminatorie

            Optimi

30 iuni            e          17:00  Kazan 1C – 2D (1)

30 iunie          21:00  Soci    1 A – 2 B (2)

1 iulie 17:00  Moscova        1 B – 2A (3)

1 iulie 21:00  N.Novgorod   1D – 2C (4)

2 iulie 17:00  Samara          1E – 2F (5)

2 iulie 21:00  Rostov            1G – 2 H (6)

3 iulie 17:00  St. Petersburg           1F-2E (7)

3 iulie 21:00  Moscova        1 H-2G (8)

            Sferturi

6 iulie 17:00  N.Novgorod   Optime  2 – Optime 1 (A)

6 iulie 21:00  Kazan Optime 5 – Optime 6 (B)

7 iulie 17:00  Samara          Optime 7 – Optime 8 (C)

7 iulie 21:00  Soci    Optime 3 – Optime 4 (D)

            Semifinale, finale

10 iulie           21:00 St.Petersurg   Sfert A – Sfert B

11 iulie           21:00  Moscova        Sfert C – Sfert D

14 iulie           17:00  St. Petersburg           Finala mic

15 iulie           18:00  Moscova        FINALA

 

 

           


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.