Handbal masculin, Liga Națională | Politehnica Timișoara - CSM Focșani 2007 24-23 (13-11)

2 oct 2019 1931 vizualizări

Handbaliștii focșăneni au pierdut meciul disputat la Timișoara, miercuri seară 02 octomnbrie 2019, în cadrul etapei a VI-a Ligii Naționale Masculine de Handbal (LNMH).Până la etapa de miercuri 02 octombrie 2019, echipa de handbal masculin CSM Focșani 207 era neînvinsă

Într-un meci jucat miercuri 02 octombrie 2019, la Timișoara în etapa a șasea a Ligii Naționale, formația locală Politehnica a întrecut cu 24-23, la pauză, 13-11, pe CSM Focșani după o dispută foarte echilibrată

Pentru oaspeți au marcat Miroiu – 7 goluri, Marijanac – 6, Pătru – 3, Rață – 2, Țuțu – 2, Eros – 1, Sladic – 1, Mocanu – 1.

Text informații :CSM Focșani 2007 oficial

Citiți și:Timișoara la prima victorie, Focșaniul la prima înfrângere

Cu patru zile înainte de debutul în Cupa EHF, SCM Politehnica Timișoara a obținut prima victorie în Liga Zimbrilor, în partida de pe teren propriu cu CSM Focșani, echipă neînvinsă după primele cinci etape. Nu le-a fost, însă, deloc ușor bănățenilor, echipa vrânceană oferind o replică puternică. Oapseții au condus cu 5-3 în minutul 13, dar gazdele au revenit și au intrat cu două goluri avans la pauză. În mitanul secund, timișorenii s-au aflat mai mereu la conducere, însă Focșaniul a reușit să egaleze la 20 în minutul 54. În ultimele cinci minute, valoarea și experiența lui Marius Sadoveac și a lui Cristian Fenici au făcut diferența, cei doi înscriind cele patru goluri care au adus prima victorie a Timișoarei în campionat.

SCM POLITEHNICA TIMIȘOARA – CSM FOCȘANI 24-23 (13-11) Arbitri: Adrian Georgescu / Mihai Moldoveanu

Timișoara: Babasafari, Varo, R. Rusu – Sadoveac 7, Marjanovic 5, Fenici 4, Șomlea 3, Cîmpan 2, Milosevic 2, Năstăsie 1, Irimescu, Baican. Antrenor: Pero Milosevic.

Focșani: Marocico, Cloșcă – Miroiu 7, Marjanac 6, Pătru 3, Țuțu 2, Rață 2, Mocanu 1, Eros 1, Sladic 1, Hrimiuc, Popovici, Gramatic. Antrenor: Dalibor Cutura.

Text informații:handbalmania.ro