Sport

Două echipe vrâncene la regionalul de la Bistriţa

Dan Chiriac
9 iun 2018 373 vizualizări

Echipele de minifotbal Flux Cafe şi Mausoleul Mărăşeşti au participat la turneul regional de la Bistriţa.


Ambele au început cu dreptul turneul jucat în Ardeal, obţinând succese după loviturile de departajare. Fluxul şi-a încheiat însă aventura la Bistriţa după două înfrângeri în faţa a unor pretendente la câştigarea turneului regional. Şi Mausoleul Mărăşeşti a pierdut vineri meciul cu Fabio Botoşani. (D.C.)

Echipa        

A1     EXTRATERESTRII BISTRITA                                                               

A2     MEDISANIS PAŞCANI                                                                  

A3     T15 IAŞI                                                             

A4     FESTIV BUCIUM ROMAN PIATRA NEAMT                                                           

 

Data   Ora    Teren Jocul

08.06 11:00 2        MEDISANIS PAŞCANI - FESTIV BUCIUM ROMAN PIATRA    0-2

08.06 16:00 1        FESTIV BUCIUM ROMAN PIATRA NEAMŢ - EXTRATEREŞTRII BISTRIȚA  0-4

08.06 17:00 1        MEDISANIS PAŞCANI - T15 IAŞI 4-1

08.06 22:00 1        EXTRATEREŞTRII BISTRIŢA - T15 IAŞI        5-0

09.06 11:00 2        T15 IAŞI - FESTIV BUCIUM ROMAN PIATRA NEAMŢ  

09.06 11:00 1        EXTRATEREŞTRII BISTRIŢA - MEDISANIS PAŞCANI  

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare

 

GRUPA B

Echipa

B1     AUTO DRIVER IAŞI                                                            

B2     BARRIER BACAU                                                                

B3     RAAL BISTRITA                                                                  

B4     ELEGANT GLOB BOTOŞANI                                                                

 

Data   Ora    Teren Jocul

08.06 12:00 1        AUTO DRIVER IAŞI - RAAL BISTRIŢA 1-1

08.06 13:00 1        BARRIER BACĂU - ELEGANT GLOB BOTOŞANI 1-2    

08.06 18:00 1        ELEGANT GLOB BOTOŞANI - AUTO DRIVER IAŞI        2-7

08.06 19:00 1        BARRIER BACĂU - RAAL BISTRIŢA    2-5

09.06 12:00 1        RAAL BISTRIŢA - ELEGANT GLOB BOTOŞANI    

09.06 12:00 2        AUTO DRIVER IAŞI - BARRIER BACĂU       

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare

 

GRUPA C

Echipa        

C1     AS CORIOLAN BACAU                                                                

C2     DANIROM PIATRA NEAMŢ                                                                  

C3     PREMIERSPORT IAŞI                                                          

C4     FLUX AS FOCŞANI                                                             

 

Data   Ora    Teren Jocul

08.06 10:00 1        AS CORIOLAN BACĂU - PREMIERSPORT IAŞI     3-3, 2-3

08.06 11:00 1        DANIROM PIATRA NEAMŢ - FLUX AS FOCŞANI 2-2, 2-3      

08.06 18:00 2        FLUX AS FOCŞANI - AS CORIOLAN BACĂU         1-5

08.06 19:00 2        DANIROM PIATRA NEAMŢ - PREMIERSPORT IAŞI       0-3

09.06 10:00 2        PREMIERSPORT IAŞI - FLUX AS FOCŞANI   4-0

09.06 10:00 1        AS CORIOLAN BACĂU - DANIROM PIATRA NEAMŢ   

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare

 

GRUPA D

Echipa

D1     MARSAT ROMAN                                                               

D2     MĂRĂȘEȘTI FOCŞANI                                                                 

D3     FABIO BOTOŞANI                                                               

D4     PUF DE PĂPĂDIE BISTRIȚA                                                                 

 

Data   Ora    Teren Jocul

08.06 14:00 1        MARSAT ROMAN - FABIO BOTOŞANI          4-2

08.06 15:00 1        MĂRĂŞEŞTI FOCŞANI - PUF DE PĂPĂDIE BISTRIŢA    2-2, 3-1

08.06 20:00 1        PUF DE PĂPĂDIE BISTRIŢA - MARSAT ROMAN 6-1     

08.06 21:00 1        MĂRĂŞEŞTI FOCŞANI - FABIO BOTOŞANI 1-3    

09.06 13:00 1        FABIO BOTOŞANI - PUF DE PĂPĂDIE BISTRIŢA 

09.06 13:00 2        MARSAT ROMAN - MĂRĂŞEŞTI FOCŞANI 

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare

 

SFERTURI DE FINALA 

-        Tragerea la sorti se va efectua sambata (09.06) de la ora 14:15, la Baza Sportiva Raoul Arena.

-        Echipele de pe locul 1 vor intra in prima urna valorica, iar cele de pe locul 2, in urna a doua.

-        In sferturile de finala, doua echipe care au fost in aceeaşi grupa, nu se pot intalni intre ele.

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare 

          Ora    Teren         

1        18:00 1                          

2        19:00 1                          

3        20:00 1                          

4        21:00 1                          

Duminica, 10 iunie 2018 SEMIFINALE

          Ora    Teren Jocul

1        10:00 1        Castigator Sfert 1  Castigator Sfert 3 

2        11:00 1        Castigator Sfert 2  Castigator Sfert 4 

 

FINALA MICA, Locurile 3 - 4

ORA Teren Jocul

16:00 1        Invins Semifinala 1         Invins Semifinala 2        

 

FINALA MARE, Locurile 1 - 2

ORA Teren Jocul

17:00 1        Castigator Semfinala 1    Castigator Semfinala 2   

 

După finală, de la ora 18:00, va avea loc festivitatea de premiere.

*ocupanta locului 1 se declara campioana Regionala Nord-Est şi primeşte dreptul de a achiziţiona licenta de participare la EMF Champions League 2018 (conform deciziei FMR).

*primele 4 clasate in Campionatul Regional Nord-Est se califica la Campionatul National Alba lulia.


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.