Cupa Prosport programează meciurile grupei 2007
Sâmbătă şi duminică, 16-17 decembrie, la Valentino Sports se vor desfăşura meciurile Cupei ,,Prosport”, competiţie dedicată jucătorilor născuţi după 01.01.2007. La start se află 20 echipe, împărţite în cinci grupe. Sâmbătă au loc partidele din grupe, urmând ca pentru ziua de duminică să fie programate jocurile din sferturi, semifinale şi finale. Chindia Târgovişte a câştigat întrecerea desfăşurată la grupa 2006, săptămâna trecută. (D.C.)
GRUPELE SI PROGRAMUL CUPEI ,,PROSPORT”
GRUPA A
1. Concordia Chiajna
2. LPS Galaţi alb
3. AFC Bubu Bacau alb
4. Atletic Barlad
GRUPA B
1. FCSB alb
2. Juniorul Galaţi alb
3. AFC Bubu Bacau rosu
4. ROT Tecuci
GRUPA C
1. Prosport Focşani
2. FCSB rosu
3. Ceahlaul Piatra Neamţ
4. LPS Galaţi rosu
GRUPA D
1. FK Miercurea Ciuc
2. Ceahlaul Piatra Neamţ rosu
3. Dacia Unirea Brăila
4. Viva Buhuşi
GRUPA E
1. Juniorul Galaţi rosu
2. Sporting Bacău
3. LPS Focşani
4. Bucegi Rîşnov
PROGRAMUL CUPEI ,,PROSPORT”, CATEGORIA 2007
Sambata, 16 decembrie, teren Valentino Sports
Ora 08.00-08.30 Prosport Focşani – LPS Galaţi rosu
Ora 08.30-09.00 FCSB alb – ROT Tecuci
Ora 09.00-09.30 Dacia Unirea Brăila – Viva Buhusi
Ora 09.30-10.00 Sporting Bacău – Bucegi Rîşnov
Ora 10.00-10.30 FCSB rosu – Ceahlaul P Neamţ alb
Ora 10.30-11.00 LPS Galaţi alb – AFC Bubu Bacău alb
Ora 11.00-11.30 Juniorul Galaţi alb – AFC Bubu Bacău rosu
Ora 11.30-12.00 Concordia Chiajna – Atletic Barlad
Ora 12.00-12.30 Ceahlaul P Neamţ rosu – Dacia Unirea Brăila
Ora 12.30-13.00 Juniorul Galaţi rosu – LPS Focşani
Ora 13.00-13.30 Atletic Barlad – AFC Bubu Bacău alb
Ora 13.30-14.00 ROT Tecuci – AFC Bubu Bacău rosu
Ora 14.00-14.30 Ceahlaul P Neamţ alb – LPS Galaţi rosu
Ora 14.30-15.00 FK Miercurea Ciuc – Viva Buhusi
Ora 15.00-15.30 LPS Focşani – Bucegi Rîşnov
Ora 15.30-16.00 Concordia Chiajna – LPS Galaţi alb
Ora 16.00-16.30 FCSB alb – Juniorul Galaţi alb
Ora 16.30-17.00 Prosport Focşani – FCSB rosu
Ora 17.00-17.30 FK Miercurea Ciuc – Ceahlaul P Neamţ rosu
Ora 17.30-18.00 Sporting Bacău – Juniorul Galaţi rosu
Ora 18.00-18.30 LPS Galaţi alb – Atletic Barlad
Ora 18.30-19.00 Juniorul Galaţi alb – ROT Tecuci
Ora 19.00-19.30 FCSB rosu – LPS Galaţi rosu
Ora 19.30-20.00 Ceahlaul P Neamţ rosu – Viva Buhusi
Ora 20.00-20.30 Juniorul Galaţi rosu – Bucegi Rîşnov
Ora 20.30-21.00 Bubu Bacău alb – Concordia Chiajna
DUMINICA, 17 decembrie, teren Valentino Sposrts
Ora 08.00-08.30 AFC Bubu Bacău rosu – FCSB alb
Ora 08.30-09.00 Ceahlaul P Neamţ alb – Prosport Focşani
Ora 09.00-09.30 Dacia Unirea Brăila – FK Miercurea Ciuc
Ora 09.30-10.00 LPS Focşani – Sporting Bacău
SFERTURI DE FINALA
Ora 10.00-10.30 1A – primul loc 2 Meci 1
Ora 10.30-11.00 1B – al 2-lea loc 2 Meci 2
Ora 11.00-11.30 1C – al 3-lea loc 2 Meci 3
Ora 11.30-12.00 1D – 1E Meci 4
MECIURI CLASAMENT
Ora 12.00-12.30 al 4-lea loc 2 – al 5-lea loc 2
Ora 12.30-13.00 cel mai bun loc 3 – al 5-lea loc 3
Ora 13.00-13.30 al 2-lea loc 3 – al 4-lea loc 3
Ora 13.30-14.00 al 3-lea loc 3 – al 3-lea loc 4
Ora 14.00-14.30 primul loc 4 – al 4-lea loc 4
Ora 14.30-15.00 al 2-lea loc 4 – al 5-lea loc 4
SEMIFINALE
Ora 15.00-15.30 cast M1 – cast M3 (A)
Ora 15.30-16.00 cast M2 – cast M4 (B)
Ora 16.00-16.30 FINALA MICA pier meci A – pierz meci B
Ora 16.30-17.00 FINALA MARE cast meci A – cast meci B