Sport

Componența seriilor campionatelor de juniori, ediția 2019-2020 la handbal masculin și feminin | În ce serii joacă echipele vrâncene

Ziarul de Vrancea
28 aug 2019 1019 vizualizări
Foto:handbalmania.ro
Foto:handbalmania.ro

Juniori I

Seria A: LPS Roman, CSS Galați, CSU Suceava, CSM Bacău, LPS Suceava, LPS Vaslui, LPS Iasi;

Seria B: CSS Sibiu, LPS Sebeș, LPS LMMV Alba Iulia, CSS Sighișoara, CSS Făgăraș, LPS Tg. Mureș, CSS Odorhei;

Seria C: CT Media București, CSS 3 Steaua București, CSS 2 București, Tonus București, CSM București, Dinamo București, Tectonic București, Arrubium Măcin, HC Dobrogea Sud Constanța, CSS Călărași;

Seria D: CSO Mizil, GSIP Moreni, CSM Ploiești, LPS Buzău, CSS Focșani, Sporting Ghimbav, CSS Dinamo Brașov;

Seria E: HC Beldiman Arad, LPS Banatul Timișoara, CSS Hunedoara, CSS Caracal, CSS Craiova, CSS Rm. Vâlcea, LPS Tg. Jiu;

Seria F: Potaissa Turda, LPS Cluj, ADEP Satu Mare, Extrem Baia Mare, CSS 2 Baia Mare, Alpha Oradea.

Junioare I

Seria A: LPS Suceava, CSO Buhuși, CSH Art Galați, CSM Galați, LPS Brăila;

Seria B: CSS Tulcea, CSS Slobozia, Unirea Dobroești, CSM București, Rapid București, CT Media București;

Seria C: HC Olimpic Muntenia București, CSS Ploiești, Corona Brașov, CSS 2 București, Sepsi Sf. Gheorghe;

Seria D: CSS Rm. Vâlcea, LPS Pitești, LPS Slatina, GSIP Moreni, HCM Craiova, CSS Mediaș;

Seria E: CSS Zalău, CSS Viitorul Cluj, CSM Tg. Mureș, CSS 2 Baia Mare, CS Arena Tg. Mureș, CSS Odorhei;

Seria F: LT Traian Vuia Reșița, Unirea Sânnicolau Mare, ACS Leu Giarmata, LPS Tg. Jiu, LPS Sebeș.

Juniori II

Seria A: LPS Roman, CSU Suceava, LPS Vaslui, CSM Bacău, LPS Botoșani, LPS Suceava;

Seria B: Axiopolis Cernavodă, CSS Călărași, CSS Medgidia, HC Dobrogea Sud Constanța, LPS Brăila, CSS Galați;

Seria C: Tricolorul Breaza, CS Brazi, CSO Mizil, CSS Ploiești, CSS Târgoviște, LPS Buzău, CSS Tecuci;

Seria D: CSM București, Dinamo București, CT Media București, Tectonic București, Fortuna București;

Seria E: LPS Brașov, CSS Sf. Gheorghe, Sporting Ghimbav, CSS Odorhei, CSS Dinamo Brașov, CSS Sighișoara;

Seria F: CSS Craiova, CSS Corabia, LPS Tg. Jiu, CSS Sibiu, CSS Făgăraș;

Seria G: Unirea Sânnicolau Mare, LPS Banatul Timișoara, LPS LMMV Alba Iulia, CSS Hunedoara, SCM Poli Timișoara, CSS Lugoj;

Seria H: LPS Cluj, Lic. Liviu Rebreanu Turda, Extrem Baia Mare, Alpha Oradea, CSS 2 Baia Mare, Academica Cluj, LPS Tg. Mureș, Academia Minaur Baia Mare.

Junioare II

Seria A: LPS Roman, CSM Bacău, CSO Buhuși, CSS Bacău, CSS Tg. Neamț, LPS Vaslui, LPS Suceava;

Seria B: CSM Galați, LPS Buzău, CSS Galați, LPS Brăila, LPS Focșani, OK Sport Onești;

Seria C: Rapid București, Unirea Dobroești, CSS 2 București, CSU Știința București, CSM București, CSS 6 București, HC Dinamo București, CT Media București, Viitorul Pantelimon, Danubius Călărași;

Seria D: Activ Plopeni, Corona Brașov, CSS Dinamo Brașov, CSM Ploiești, CSS Ploiești, CSS Târgoviște;

Seria E: Chimia Rm. Vâlcea, LPS Pitești, HC FEFS Craiova, Energetic Rm. Vâlcea, CSS Craiova, LPS Slatina, CSS Petroșani, CSS Drobeta Tr. Severin;

Seria F: ACS Băile Herculane, LT Traian Vuia Reșița, ACS Traian Lalescu Hunedoara, ACS Viitorul Vețel, HC Jimbolia, LPS Banatul Timișoara, ACS Leu Giarmata;

Seria G: Arsenal Tăureni, CSS Odorhei, CSS Mediaș, CSM Făgăraș, LPS Tg. Mureș, CS Arena Tg. Mureș, CSS Făgăraș, Sepsi Sf. Gheorghe;

Seria H: Viitorul Năsăud, CSS Viitorul Cluj, Marta Baia Mare, Phoenix Baia Mare, Alpha Oradea, CSS 2 Baia Mare, LPS Satu Mare, LPS Bistrița.

Juniori III

Seria A: CSM Bacău, LPS Suceava, CSU Suceava, CSU 2 Suceava, CSO Negrești, LPS Vaslui;

Seria B: Axiopolis Cernavodă, HC Dobrogea Sud Constanța, CSS Călărași, CSS Medgidia, LPS Brăila, CSS Galați;

Seria C: CSO Mizil, Academia Junior Ploiești, Olimpic Mizil, HC Junior BB Buzău, CSM Ploiești, CSS Ploiești, CSS Tecuci;

Seria D: CSS 3 Steaua București, Fortuna București, Concordia Chiajna, HC Talentul este Cheia București, Dinamo București, CSM București;

Seria E: CSS Sighișoara, CSS Sibiu, Szejke Odorhei, Sporting Ghimbav, Transilvania Brașov, LPS Tg. Mureș, Giroc Chisoda;

Seria F: CS Traian Craiova, CSS Drobeta Tr. Severin, LPS Tg. Jiu, CSS Craiova, Progresul Băilești, Viitorul Pitești;

Seria G: LPS CSS Bihorul Oradea, Lic. Liviu Rebreanu Turda, LPS LMMV Alba Iulia, Unirea Sântana, HC 2003 Aleșd, LPS Bistrița;

Seria H: Unirea Sânnicolau Mare, LPS Banatul Timișoara, Școala 7 Timișoara, CSS 2 Baia Mare, HC Beldiman Arad, CSS Lugoj, Academia Minaur Baia Mare.

Junioare III

Seria A: CSS Unirea Iași, HC Comănești, CSS Bacău, LPS Roman, LPS Piatra Neamț, LPS Vaslui, CSO Buhuși, LPS Botoșani, LPS Suceava;

Seria B: Olimpia Brăila, CSS Galați, Dunărea Brăila, CSH Art Galați, CSS Tulcea, LPS Brăila, CSM Galați, HC Junior BB Buzău, CSM Rm. Sărat, ACS Bute Galați;

Seria C: Piticu 2013 Fetești, Axiopolis Cernavodă, CSS 1 Constanța, Danubius Călărași, CSS Slobozia, CSM București, Tonus București, Unirea Dobroșeti, Viitorul Pantelimon, Fortuna București, CSM Fetești;

Seria D: CSO Voluntari, CSU Știința București, CSS 6 București, Academia Junior Ploiești, CSM Ploiești, CSS Ploiești, Activ Plopeni, Tricolorul Breaza, CSO Mizil, LPS Viitorul Pitești, SC Curtea de Argeș, HC Dinamo București;

Seria E: HCM Craiova, CSM Tg. Jiu, CSS Petroșani, CSM Slatina, HCM Torok Rm. Vâlcea, CSS Craiova, CSS Caracal, Chimia Rm. Vâlcea, LPS Slatina, CSS Slatina, CSS Drobeta Tr. Severin;

Seria F: CSS Sibiu, Sporting Ghimbav, Corona Brașov, CSS Sf. Gheorghe, CSM Făgăraș, CSM VSK Miercurea Ciuc, CSS Dinamo Brașov, Kids Tâmpa 2015 Brașov, LT Nagy Mozes Tg. Secuiesc, CSS Sighișoara, CSS Odorhei;

Seria G: HC Cîtu Timișoara, Școala 7 Timișoara CS Comuna Sânmartin, LT Traian Vuia Reșița, ACS Traian Lalescu Hunedoara, CSM Vulcan, Unirea Sânnicolau Mare, LPS Banatul Timișoara, ACS Leu Giarmata, Victoria Nădlac, Diniășanca Diniaș;

Seria H: CSS Viitorul Cluj, CSS Zalău, CSS 2 Baia Mare, Alpha Oradea, LPS Tg. Mureș, Pegasus Tg. Mureș, LPS Satu Mare, LPS Sebeș.

Precizăm că sunt posibile modificări în componențele seriilor prezentate

Text informații+ foto:handbalmania.ro


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.