Atleta de la CSM Focșani 2007, Claudia Prisecaru, campioană națională în sală la tineret, în proba de 1500 metri
Campionatele Naţionale de Seniori şi Tineret de atletism în sală au loc la București în zilele de 3 și 4 Februarie 2018.
Astăzi sâmbătă 03 Februarie 2018 Claudia Prisecaru atletă la CSM Focșani 2007, avându-l antrenor pe profesorul Cristian Orza, s-a clasat pe primul loc între sportivele din grupa sa de vârstă, în proba de alergare 1500 metri devenind campionă națională de sală la tineret.Claudia Prisecaru are mari șanse la o medalie și în cursa de 3.000 metri a Campionatului Național de atletism în sală, în care va alerga mâine duminică, 4 Februarie 2018
Înregistrările competițiilor de sâmbătă pot fi vizionate în VIDEO-urile de mai jos
Rezultatele publicate pe site-ul Federației Romîne de Atletism în proba de alergare 1500 metri fete-sală sunt:
Lia Manoliu Indoor Athletic Hall - Site License 03-Feb-18 - 8:51 PM
Campionatul National de Seniori si Tineret Etapa Finala
03-Feb-18 to 04-Feb-18
Event 6 Women 1500 Meter Run
=================================================================================
Name Year Team Finals Points Alternate
=================================================================================
Section 1
1 Birca, Roxana Elisabeta 88 CSA Steaua Buc. 4:20.92
2 Pierdevara, Florina 90 CSA Steaua Buc. 4:25.39
3 Baltoi, Adela Paulina 92 CS Pandurii Tg.Jiu 4:26.25
4 Prisecaru, Claudia 97 CSM Focsani 2007 4:32.46
5 Doroftei, Gabriela Andre 98 CSM Suceava 4:38.49
6 Piscu, Andreea Alina 96 CS Pandurii Tg.Jiu 4:38.81
7 Olenici, Angela Veronica 00 LPS Suceava,CSU Suc 4:45.65
8 Blioju, Aura Elena 99 CSS Barlad,CSU Gala 5:02.41
9 Strutinschi, Elena Otili 96 CS Stiinta Munic 5:04.22
Section 2
1 Butnariu, Alina Dumitrit 98 CS Panduri,CS Buras 4:46.77
2 Vasile, Daniela 01 CSS Triumf Buc. 5:00.80
3 Trocan, Ana Maria 01 LPS Tg. Jiu 5:05.69
4 Dan, Elena Violeta 98 CSU Pitesti 5:09.01
5 Cioveie, Maria Mihaela 97 CS Pandurii Tg.Jiu 5:14.18
-- Popescu, Mihaela 82 CSM Craiova DNF
====================================================================================
Name Year Team Finals H# Points Alternate
====================================================================================
Finals
1 Birca, Roxana Elisabeta 88 CSA Steaua Buc. 4:20.92 1
2 Pierdevara, Florina 90 CSA Steaua Buc. 4:25.39 1
3 Baltoi, Adela Paulina 92 CS Pandurii Tg.Jiu 4:26.25 1
4 Prisecaru, Claudia 97 CSM Focsani 2007 4:32.46 1
5 Doroftei, Gabriela Andre 98 CSM Suceava 4:38.49 1
6 Piscu, Andreea Alina 96 CS Pandurii Tg.Jiu 4:38.81 1
7 Olenici, Angela Veronica 00 LPS Suceava,CSU Suc 4:45.65 1
8 Butnariu, Alina Dumitrit 98 CS Panduri,CS Buras 4:46.77 2
9 Vasile, Daniela 01 CSS Triumf Buc. 5:00.80 2
10 Blioju, Aura Elena 99 CSS Barlad,CSU Gala 5:02.41 1
11 Strutinschi, Elena Otili 96 CS Stiinta Munic 5:04.22 1
12 Trocan, Ana Maria 01 LPS Tg. Jiu 5:05.69 2
13 Dan, Elena Violeta 98 CSU Pitesti 5:09.01 2
14 Cioveie, Maria Mihaela 97 CS Pandurii Tg.Jiu 5:14.18 2
-- Popescu, Mihaela 82 CSM Craiova DNF 2