Arbitraj penibil, doar un punct după ce au ratat și un penalty

11 apr 2018 1295 vizualizări

Echipa de fotbal CSM Focșani 2007 a obținut un punct din deplasarea de la Rădăuți. Focșănenii au condus cu 1-0 după golul marcat de Budeanu în minutul 15 și au jucat în superioritate numerică după eliminarea lui Daniel Bălan în prima repriză. La pauză, gazdele au pus presiune foarte mare pe arbitrul din Botoșani, reproșându-i eliminarea antrenorului jucător. Au urmat o repriză de cascadorii râsului, în care centralul botoșănean a greșit apropae la fiecare fază. Mai întâi l-a eliminat eronat pe portarul Dogaru, acordând și lovitură de pedeapsă pentru gazde. A fost 1-1, dar, ce a urmat a fost penbil. Speriat de moarte, centralul partidei nu a mai acordat niciun fault pentru focșăneni și a împins echipa gazdă spre poarta adversă. Aproape incredibil, în minutul 78, arbitrul partidei a acordat singurul fault pentru oaspeți în actul secund. A fost penaty!!!! Pentru CSM 2007, după un fault asupra lui Predoiu. Lupu a ratat de la punctul cu var, iar rezultatul a arămas 1-1. La final, ambele echipe s-au arătat dezamăgite de prestația centralului, aflat la al doilea joc în liga a treia. Sămbătă, CSM Focșani 2007 va juca pe teren propriu cu Sănătatea Darabani.

vineri, 6 aprilie, ora 17:00

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc - Sporting Lieşti     3-0

Laszlo Hodgyai (33, 53), Arthur Gyorgyi (57 - pen.)

KSE Târgu Secuiesc - Aerostar Bacău     1-2

Jozef Gazda (75 - pen.) / Cătălin Vraciu (19), Cornel Căinari (90+2)

CSM Paşcani - Suporter Club Oţelul Galaţi     0-2

Ilie Gîţă (47), George Cârjan (57)

Sănătatea Darabani - AFC Odorheiu Secuiesc     0-1

Ionuţ Auraş Marian (8)

Bucovina Rădăuţi - CSM Focşani     1-1

Radu Ungurianu (61 - pen.) / Constantin Budeanu (15)

Olimpic Cetate Râşnov - Metalosport Galaţi     3-0

Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde la "masa verde" toate meciurile din această a doua parte a sezonului.

Avântul Valea Mărului - AFC Hărman     0-3

Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la "masa verde".