Sport

Clubul Sportiv Şcolar Adjud - şapte medalii în sezonul de iarnă

Dan Chiriac
10 apr 2013 633 vizualizări
Georgiana Zglimbea a obţinut argintul la aruncarea greutăţii la naţionalele de copii

După participarea la Campionatul naţional de Copii 1, 2 şi 3 din 6-7 aprilie 2013 de la Bucureşti, clubul CSS din Adjud s-a întors cu o medalie de argint la aruncarea greutăţii obţinută de Georgiana Zglimbea la categoria copii II, cu o performanţă de 9.00m. Au mai participat Ionela Tumurică  la 50m garduri locul 8, George Adam biatlon locul 8, Tudor  Mihăeş la aruncarea greutăţii locul 9. Ceilalţi sportivi participanţi nu au reuşit clasarea în primii 8 dar au evoluat foarte bine: Sorin Albu triatlon, Alexandra Nanu triatlon, Adelina Colan greutate, Alexandru Albu greutate, Aida Marcu greutate. „În acest sezon clubul nostru a reuşit să obţină 7 medalii - una de aur, două de argint şi patru de bronz la categoriile de copii, jun. III, jun.I şi tineret şi multe clasări în primii 4 - 8 pe ţară. Sunt rezultate bune pentru clubul nostru”, ne-a spus Camelia Ciortan, antrenoarea sportivilor. Medaliile obţinute de sportivii adjudeni au fost următoarele: copile II -  Georgiana Zglimbea  -  locul I - 28.54m – suliţă 300g, locul II - greutate 2 kg,   Jun. I- George Zaharia  -   locul II – suliţă  800gr, locul III – suliţă  800gr, Jun. III Raluca Vrabie locul III  - suliţă 500gr., Mircea Bostan locul III – suliţă 600gr., Copii II- Cătălin Stoica locul III – suliţă 300gr. Sportivii medaliaţi sunt antrenaţi de profesorii Camelia şi  Ioan Ciortan. (Dan CHIRIAC)


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.