Sport

Liga a 4-a debuteaza duminica

Alex Smeu
14 sep 2006 758 vizualizări
La startul esalonului patru s-au inscris 28 de echipe care au fost impartite in doua grupe valorice a cite 14 echipe fiecare. Primele patru formatii din fiecare grupa se vor califica in play-off

Campionatul judetean de fotbal (Liga a 4-a) va incepe duminica, toate partidele urmind a se desfasura de la ora 11.00. Spre deosebire de anul trecut cind au fost 22 de echipe inscrise, sezonul 2006-2007 se anunta unul foarte spectaculos. Cele 28 de formatii aliniate la startul esalonului patru de fotbal se vor lupta in faza grupelor pentru un loc ce asigura calificarea in faza a 2-a a competitiei. In play-off, care se va juca dupa sistemul tur-retur, se vor califica primele patru echipe din fiecare grupa, imperecherea

lor urmind a fi facuta prin tragere la sorti. Interesant este faptul ca se va juca in fiecare duminica, fara nici o etapa intermediara, campionatul, faza grupelor urmind a se termina pe data de 10 decembrie. Incepind din acest sezon, echipa-fanion a judetului, CSM Focsani (Liga a 3-a) va avea o echipa satelit, respectiv CSM II Focsani. In aceasta formatie vor evolua jucatorii de la echipa mare care nu prea au evoluat in actuala editie de liga a 3-a. CSM II nu va avea drept de promovare si nici de participare in play-off. Repartizarea gruparilor in cele doua grupe valorice a fost facuta in functie de distantele dintre satele sau comunele respective.


Grupa A: Victoria Bordeasca, Vointa Cirligele, ASA Steaua Focsani, Unirea Milcovu, National Golesti, AS FC Unirea Focsani, Vointa Slobozia Ciorasti, AS Energia Vulturu, AMD Nanesti, Foresta Brosteni, Flacara Urechesti, Zorile Cotesti, Vointa Gologanu, FC Dumitresti.

Grupa B: AS Cimpineanca, Trotusul Ruginesti, FC Panciu, Unirea Tifesti, Avintul Jaristea, CSM II Focsani, RRomstar Panciu, Siretul Suraia, Unirea Bolotesti, Chimica Marasesti, CSM Adjud, Viitorul

Homocea, Vointa Odobesti si Unirea Pufesti.

Arbitrii delegati pentru jocurile din prima etapa vor fi stabiliti in cursul zilei de vineri la sediul Asociatiei Judetene de Fotbal Vrancea.


Prograul turului Ligii a 4-a de fotbal


Grupa A


Etapa 1 (duminica, 17 septembrie)


National Golesti - Vointa Cirligele

AMD Nanesti - Victoria Bordeasca

Flacara Urechesti - Unirea Milcovul

Vointa Gologanu - AS FC Unirea Focsani

FC Dumitresti - AS Energia Vulturu

Zorile Cotesti - Foresta Brosteni

Vointa Slobozia Ciorasti - ASA Steaua Focsani


Etapa 2 (duminica, 24 septembrie)


ASA Steaua Focsani - National Golesti

Victoria Bordeasca - Vointa Slobozia Ciorasti

Unirea Milcovul - AMD Nanesti

AS FC Unirea Focsani - Flacara Urechesti

AS Energia Vulturu - Vointa Gologanu

Foresta Brosteni - FC Dumitresti

Vointa Cirligele - Zorile Cotesti


Etapa 3 (duminica, 1 octombrie)


ASA Steaua Focsani - Vointa Cirligele

National Golesti - Victoria Bordeasca

Vointa Slobozia Ciorasti - Unirea Milcovul

AMD Nanesti - AS FC Unirea Focsani

Flacara Urechesti - AS Energia Vulturu

Vointa Gologanu - Foresta Brosteni

FC Dumitresti - Zorile Cotesti


Etapa 4 (duminica, 8 octombrie)


Victoria Bordeasca - ASA Steaua Focsani

Unirea Milcovul - National Golesti

AS FC Unirea Focsani - Vointa Slobozia Ciorasti

AS Energia Vulturu - AMD Nanesti

Foresta Brosteni - Flacara Urechesti

Zorile Cotesti - Vointa Gologanu

Vointa Cirligele - FC Dumitresti


Etapa 5 (duminica, 15 octombrie)


Victoria Bordeasca - Vointa Cirligele

ASA Steaua Focsani - Unirea Milcovul

National Golesti - AS FC Unirea Focsani

Vointa Slobozia Ciorasti - AS Energia Vulturu

AMD Nanesti - Foresta Brosteni

Flacara Urechesti - Zorile Cotesti

Vointa Gologanu - FC Dumitresti


Etapa 6 (duminica, 22 octombrie)


Unirea Milcovul - Victoria Bordeasca

AS FC Unirea Focsani - ASA Steaua Focsani

AS Energia Vulturu - National Golesti

Foresta Brosteni - Vointa Slobozia Ciorasti

Zorile Cotesti - AMD Nanesti

FC Dumitresti - Flacara Urechesti

Vointa Cirligele - Vointa Gologanu


Etapa 7 (duminica, 29 octombrie)


Vointa Cirligele - Unirea Milcovul

Victoria Bordeasca - AS FC Unirea Focsani

ASA Steaua Focsani - AS Energia Vulturu

National Golesti - Foresta Brosteni

Vointa Slobozia Ciorasti - Zorile Cotesti

AMD Nanesti - FC Dumitresti

Flacara Urechesti - Vointa Gologanu


Etapa 8 (duminica, 5 noiembrie)


AS FC Unirea Focsani - Unirea Milcovul

AS Energia Vulturu - Victoria Bordeasca

Foresta Brosteni - ASA Steaua Focsani

Zorile Cotesti - National Golesti

FC Dumitresti - Vointa Slobozia Ciorasti

Vointa Gologanu - AMD Nanesti

Flacara Urechesti - Vointa Cirligele


Etapa 9 (duminica, 12 noiembrie)


Voina Cirligele - AS FC Unirea Focsani

Unirea Milcovul - AS Energia Vulturu

Victoria Bordeasca - Foresta Brosteni

ASA Steaua Focsani - Zorile Cotesti

National Golesti - FC Dumitresti

Vointa Slobozia Ciorasti - Vointa Gologanu

AMD Nanesti - Flacara Urechesti


Etapa 10 (duminica, 19 noiembrie)


AS Energia Vulturu - AS FC Unirea Focsani

Foresta Brosteni - Unirea Milcovul

Zorile Cotesti - Victoria Bordeasca

FC Dumitresti - ASA Steaua Focsani

Vointa Gologanu - National Golesti

Flacara Urechesti - Vointa Slobozia Ciorasti

AMD Nanesti - Vointa Cirligele


Etapa 11 (duminica, 26 noiembrie)


Vointa Cirligele - AS Energia Vulturu

AS FC Unirea Focsani - Foresta Brosteni

Unirea Milcovul - Zorile Cotesti

Victoria Bordeasca - FC Dumitresti

ASA Steaua Focsani - Vointa Gologanu

National Golesti - Flacara Urechesti

Vointa Slobozia Ciorasti - AMD Nanesti


Etapa 12 (duminica, 3 decembrie)


Foresta Brosteni - AS Energia Vulturu

Zorile Cotesti - AS FC Unirea Focsani

FC Dumitresti - Unirea Milcovul

Vointa Gologanu - Victoria Bordeasca

Flacara Urechesti - ASA Steaua Focsani

AMD Nanesti - National Golesti

Vointa Slobozia Ciorasti - Vointa Cirligele


Etapa 13 (duminica, 10 decembrie)


Vointa Cirligele - Foresta Brosteni

AS Energia Vulturu - Zorile Cotesti

AS FC Unirea Focsani - FC Dumitresti

Unirea Milcovul - Vointa Gologanu

Victoria Bordeasca - Flacara Urechesti

ASA Steaua Focsani - AMD Nanesti

National Golesti - Vointa Slobozia Ciorasti


Grupa B


Etapa 1 (duminica, 17 septembrie)


Unirea Tifesti - Vointa Odobesti

CSM II Focsani - Trotusul Ruginesti

Siretul Suraia - AS Cimpineanca

Chimica Marasesti - FC Panciu

Viitorul Homocea - Avintul Jaristea

CSM Adjud - Unirea Bolotesti

RRomstar Panciu - Unirea Pufesti


Etapa 2 (duminica, 24 septembrie)


Trotusul Ruginesti - Unirea Tifesti

AS Cimpineanca - CSM II Focsani

FC Panciu - Siretul Suraia

Avintul Jaristea - Chimica Marasesti

RRomstar Panciu - Viitorul Homocea

Unirea Bolotesti - Unirea Pufesti

Vointa Odobesti - CSM Adjud


Etapa 3 (duminica, 1 octombrie)


Trotusul Ruginesti - Vointa Odobesti

Unirea Tifesti - AS Cimpineanca

CSM II Focsani - FC Panciu

Siretul Suraia - Avintul Jaristea

Chimica Marasesti - RRomstar Panciu

Viitorul Homocea - Unirea Bolotesti

Unirea Pufesti - CSM Adjud


Etapa 4 (duminica, 8 octombrie)


AS Cimpineanca - Trotusul Ruginesti

FC Panciu - Unirea Tifesti

Avintul Jaristea - CSM II Focsani

RRomstar Panciu - Siretul Suraia

Unirea Bolotesti - Chimica Marasesti

CSM Adjud - Viitorul Homocea

Vointa Odobesti - Unirea Pufesti


Etapa 5 (duminca, 15 octombrie)


AS Cimpineanca - Vointa Odobesti

Trotusul Ruginesti - FC Panciu

Unirea Tifesti - Avintul Jaristea

CSM II Focsani - RRomstar Panciu

Siretul Suraia - Unirea Bolotesti

Chimica Marasesti - CSM Adjud

Viitorul Homocea - Unirea Pufesti


Etapa 6 (duminica, 22 octombrie)


FC Panciu - AS Cimpineanca

Avintul Jaristea - Trotusul Ruginesti

RRomstar Panciu - Unirea Tifesti

Unirea Bolotesti - CSM II Focsani

CSM Adjud - Siretul Suraia

Unirea Pufesti - Chimica Marasesti

Vointa Odobesti - Viitorul Homocea


Etapa 7 (duminica, 29 octombrie)


Vointa Odobesti - FC Panciu

AS Cimpineanca - Avintul Jaristea

Trotusul Ruginesti - RRomstar Panciu

Unirea Tifesti - Unirea Bolotesti

CSM II Focsani - CSM Adjud

Siretul Suraia - Unirea Pufesti

Chimica Marasesti - Viitorul Homocea


Etapa 8 (duminica, 5 noiembrie)


Avintul Jaristea - FC Panciu

RRomstar Panciu - AS Cimpineanca

Unirea Bolotesti - Trotusul Ruginesti

CSM Adjud - Unirea Tifesti

Unirea Pufesti - CSM II Focsani

Viitorul Homocea - Siretul Suraia

Chimica Marasesti - Vointa Odobesti


Etapa 9 (duminica, 12 octombrie)


Vointa Odobesti - Avintul Jaristea

FC Panciu - RRomstar Panciu

AS Cimpineanca - Unirea Bolotesti

Trotusul Ruginesti - CSM Adjud

Unirea Tifesti - Unirea Pufesti

CSM II Focsani - Viitorul Homocea

Siretul Suraia - Chimica Marasesti


Etapa 10 (duminica, 19 octombrie)


RRomstar Panciu - Avintul Jaristea

Unirea Bolotesti - FC Panciu

CSM Adjud - AS Cimpineanca

Unirea Pufesti - Trotusul Ruginesti

Viitorul Homocea - Unirea Tifesti

Chimica Marasesti - CSM II Focsani

Siretul Suraia - Vointa Odobesti


Etapa 11 (duminica, 26 octombrie)


Vointa Odobesti - RRomstar Panciu

Avintul Jaristea - Unirea Bolotesti

FC Panciu - CSM Adjud

AS Cimpineanca - Unirea Pufesti

Trotusul Ruginesti - Viitorul Homocea

Unirea Tifesti - Chimica Marasesti

CSM II Focsani - Siretul Suraia


Etapa 12 (duminica, 3 decembrie)


Unirea Bolotesti - RRomstar Panciu

CSM Adjud - Avintul Jaristea

Unirea Pufesti - FC Panciu

Viitorul Homocea - AS Cimpineanca

Chimica Marasesti - Trotusul Ruginesti

Siretul Suraia - Unirea Tifesti

CSM II Focsani - Vointa Odobesti


Etapa 13 (duminica, 10 decembrie)


Vointa Odobesti - Unirea Bolotesti

RRomstar Panciu - CSM Adjud

Avintul Jaristea - Unirea Pufesti

FC Panciu - Viitorul Homocea

AS Cimpineanca - Chimica Marasesti

Trotusul Ruginesti - Siretul Suraia

Unirea Tifesti - CSM II Focsani


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.