Liga a 4-a debuteaza duminica
Campionatul judetean de fotbal (Liga a 4-a) va incepe duminica, toate partidele urmind a se desfasura de la ora 11.00. Spre deosebire de anul trecut cind au fost 22 de echipe inscrise, sezonul 2006-2007 se anunta unul foarte spectaculos. Cele 28 de formatii aliniate la startul esalonului patru de fotbal se vor lupta in faza grupelor pentru un loc ce asigura calificarea in faza a 2-a a competitiei. In play-off, care se va juca dupa sistemul tur-retur, se vor califica primele patru echipe din fiecare grupa, imperecherea
lor urmind a fi facuta prin tragere la sorti. Interesant este faptul ca se va juca in fiecare duminica, fara nici o etapa intermediara, campionatul, faza grupelor urmind a se termina pe data de 10 decembrie. Incepind din acest sezon, echipa-fanion a judetului, CSM Focsani (Liga a 3-a) va avea o echipa satelit, respectiv CSM II Focsani. In aceasta formatie vor evolua jucatorii de la echipa mare care nu prea au evoluat in actuala editie de liga a 3-a. CSM II nu va avea drept de promovare si nici de participare in play-off. Repartizarea gruparilor in cele doua grupe valorice a fost facuta in functie de distantele dintre satele sau comunele respective.
Grupa A: Victoria Bordeasca, Vointa Cirligele, ASA Steaua Focsani, Unirea Milcovu, National Golesti, AS FC Unirea Focsani, Vointa Slobozia Ciorasti, AS Energia Vulturu, AMD Nanesti, Foresta Brosteni, Flacara Urechesti, Zorile Cotesti, Vointa Gologanu, FC Dumitresti.
Grupa B: AS Cimpineanca, Trotusul Ruginesti, FC Panciu, Unirea Tifesti, Avintul Jaristea, CSM II Focsani, RRomstar Panciu, Siretul Suraia, Unirea Bolotesti, Chimica Marasesti, CSM Adjud, Viitorul
Homocea, Vointa Odobesti si Unirea Pufesti.
Arbitrii delegati pentru jocurile din prima etapa vor fi stabiliti in cursul zilei de vineri la sediul Asociatiei Judetene de Fotbal Vrancea.
Prograul turului Ligii a 4-a de fotbal
Grupa A
Etapa 1 (duminica, 17 septembrie)
National Golesti - Vointa Cirligele
AMD Nanesti - Victoria Bordeasca
Flacara Urechesti - Unirea Milcovul
Vointa Gologanu - AS FC Unirea Focsani
FC Dumitresti - AS Energia Vulturu
Zorile Cotesti - Foresta Brosteni
Vointa Slobozia Ciorasti - ASA Steaua Focsani
Etapa 2 (duminica, 24 septembrie)
ASA Steaua Focsani - National Golesti
Victoria Bordeasca - Vointa Slobozia Ciorasti
Unirea Milcovul - AMD Nanesti
AS FC Unirea Focsani - Flacara Urechesti
AS Energia Vulturu - Vointa Gologanu
Foresta Brosteni - FC Dumitresti
Vointa Cirligele - Zorile Cotesti
Etapa 3 (duminica, 1 octombrie)
ASA Steaua Focsani - Vointa Cirligele
National Golesti - Victoria Bordeasca
Vointa Slobozia Ciorasti - Unirea Milcovul
AMD Nanesti - AS FC Unirea Focsani
Flacara Urechesti - AS Energia Vulturu
Vointa Gologanu - Foresta Brosteni
FC Dumitresti - Zorile Cotesti
Etapa 4 (duminica, 8 octombrie)
Victoria Bordeasca - ASA Steaua Focsani
Unirea Milcovul - National Golesti
AS FC Unirea Focsani - Vointa Slobozia Ciorasti
AS Energia Vulturu - AMD Nanesti
Foresta Brosteni - Flacara Urechesti
Zorile Cotesti - Vointa Gologanu
Vointa Cirligele - FC Dumitresti
Etapa 5 (duminica, 15 octombrie)
Victoria Bordeasca - Vointa Cirligele
ASA Steaua Focsani - Unirea Milcovul
National Golesti - AS FC Unirea Focsani
Vointa Slobozia Ciorasti - AS Energia Vulturu
AMD Nanesti - Foresta Brosteni
Flacara Urechesti - Zorile Cotesti
Vointa Gologanu - FC Dumitresti
Etapa 6 (duminica, 22 octombrie)
Unirea Milcovul - Victoria Bordeasca
AS FC Unirea Focsani - ASA Steaua Focsani
AS Energia Vulturu - National Golesti
Foresta Brosteni - Vointa Slobozia Ciorasti
Zorile Cotesti - AMD Nanesti
FC Dumitresti - Flacara Urechesti
Vointa Cirligele - Vointa Gologanu
Etapa 7 (duminica, 29 octombrie)
Vointa Cirligele - Unirea Milcovul
Victoria Bordeasca - AS FC Unirea Focsani
ASA Steaua Focsani - AS Energia Vulturu
National Golesti - Foresta Brosteni
Vointa Slobozia Ciorasti - Zorile Cotesti
AMD Nanesti - FC Dumitresti
Flacara Urechesti - Vointa Gologanu
Etapa 8 (duminica, 5 noiembrie)
AS FC Unirea Focsani - Unirea Milcovul
AS Energia Vulturu - Victoria Bordeasca
Foresta Brosteni - ASA Steaua Focsani
Zorile Cotesti - National Golesti
FC Dumitresti - Vointa Slobozia Ciorasti
Vointa Gologanu - AMD Nanesti
Flacara Urechesti - Vointa Cirligele
Etapa 9 (duminica, 12 noiembrie)
Voina Cirligele - AS FC Unirea Focsani
Unirea Milcovul - AS Energia Vulturu
Victoria Bordeasca - Foresta Brosteni
ASA Steaua Focsani - Zorile Cotesti
National Golesti - FC Dumitresti
Vointa Slobozia Ciorasti - Vointa Gologanu
AMD Nanesti - Flacara Urechesti
Etapa 10 (duminica, 19 noiembrie)
AS Energia Vulturu - AS FC Unirea Focsani
Foresta Brosteni - Unirea Milcovul
Zorile Cotesti - Victoria Bordeasca
FC Dumitresti - ASA Steaua Focsani
Vointa Gologanu - National Golesti
Flacara Urechesti - Vointa Slobozia Ciorasti
AMD Nanesti - Vointa Cirligele
Etapa 11 (duminica, 26 noiembrie)
Vointa Cirligele - AS Energia Vulturu
AS FC Unirea Focsani - Foresta Brosteni
Unirea Milcovul - Zorile Cotesti
Victoria Bordeasca - FC Dumitresti
ASA Steaua Focsani - Vointa Gologanu
National Golesti - Flacara Urechesti
Vointa Slobozia Ciorasti - AMD Nanesti
Etapa 12 (duminica, 3 decembrie)
Foresta Brosteni - AS Energia Vulturu
Zorile Cotesti - AS FC Unirea Focsani
FC Dumitresti - Unirea Milcovul
Vointa Gologanu - Victoria Bordeasca
Flacara Urechesti - ASA Steaua Focsani
AMD Nanesti - National Golesti
Vointa Slobozia Ciorasti - Vointa Cirligele
Etapa 13 (duminica, 10 decembrie)
Vointa Cirligele - Foresta Brosteni
AS Energia Vulturu - Zorile Cotesti
AS FC Unirea Focsani - FC Dumitresti
Unirea Milcovul - Vointa Gologanu
Victoria Bordeasca - Flacara Urechesti
ASA Steaua Focsani - AMD Nanesti
National Golesti - Vointa Slobozia Ciorasti
Grupa B
Etapa 1 (duminica, 17 septembrie)
Unirea Tifesti - Vointa Odobesti
CSM II Focsani - Trotusul Ruginesti
Siretul Suraia - AS Cimpineanca
Chimica Marasesti - FC Panciu
Viitorul Homocea - Avintul Jaristea
CSM Adjud - Unirea Bolotesti
RRomstar Panciu - Unirea Pufesti
Etapa 2 (duminica, 24 septembrie)
Trotusul Ruginesti - Unirea Tifesti
AS Cimpineanca - CSM II Focsani
FC Panciu - Siretul Suraia
Avintul Jaristea - Chimica Marasesti
RRomstar Panciu - Viitorul Homocea
Unirea Bolotesti - Unirea Pufesti
Vointa Odobesti - CSM Adjud
Etapa 3 (duminica, 1 octombrie)
Trotusul Ruginesti - Vointa Odobesti
Unirea Tifesti - AS Cimpineanca
CSM II Focsani - FC Panciu
Siretul Suraia - Avintul Jaristea
Chimica Marasesti - RRomstar Panciu
Viitorul Homocea - Unirea Bolotesti
Unirea Pufesti - CSM Adjud
Etapa 4 (duminica, 8 octombrie)
AS Cimpineanca - Trotusul Ruginesti
FC Panciu - Unirea Tifesti
Avintul Jaristea - CSM II Focsani
RRomstar Panciu - Siretul Suraia
Unirea Bolotesti - Chimica Marasesti
CSM Adjud - Viitorul Homocea
Vointa Odobesti - Unirea Pufesti
Etapa 5 (duminca, 15 octombrie)
AS Cimpineanca - Vointa Odobesti
Trotusul Ruginesti - FC Panciu
Unirea Tifesti - Avintul Jaristea
CSM II Focsani - RRomstar Panciu
Siretul Suraia - Unirea Bolotesti
Chimica Marasesti - CSM Adjud
Viitorul Homocea - Unirea Pufesti
Etapa 6 (duminica, 22 octombrie)
FC Panciu - AS Cimpineanca
Avintul Jaristea - Trotusul Ruginesti
RRomstar Panciu - Unirea Tifesti
Unirea Bolotesti - CSM II Focsani
CSM Adjud - Siretul Suraia
Unirea Pufesti - Chimica Marasesti
Vointa Odobesti - Viitorul Homocea
Etapa 7 (duminica, 29 octombrie)
Vointa Odobesti - FC Panciu
AS Cimpineanca - Avintul Jaristea
Trotusul Ruginesti - RRomstar Panciu
Unirea Tifesti - Unirea Bolotesti
CSM II Focsani - CSM Adjud
Siretul Suraia - Unirea Pufesti
Chimica Marasesti - Viitorul Homocea
Etapa 8 (duminica, 5 noiembrie)
Avintul Jaristea - FC Panciu
RRomstar Panciu - AS Cimpineanca
Unirea Bolotesti - Trotusul Ruginesti
CSM Adjud - Unirea Tifesti
Unirea Pufesti - CSM II Focsani
Viitorul Homocea - Siretul Suraia
Chimica Marasesti - Vointa Odobesti
Etapa 9 (duminica, 12 octombrie)
Vointa Odobesti - Avintul Jaristea
FC Panciu - RRomstar Panciu
AS Cimpineanca - Unirea Bolotesti
Trotusul Ruginesti - CSM Adjud
Unirea Tifesti - Unirea Pufesti
CSM II Focsani - Viitorul Homocea
Siretul Suraia - Chimica Marasesti
Etapa 10 (duminica, 19 octombrie)
RRomstar Panciu - Avintul Jaristea
Unirea Bolotesti - FC Panciu
CSM Adjud - AS Cimpineanca
Unirea Pufesti - Trotusul Ruginesti
Viitorul Homocea - Unirea Tifesti
Chimica Marasesti - CSM II Focsani
Siretul Suraia - Vointa Odobesti
Etapa 11 (duminica, 26 octombrie)
Vointa Odobesti - RRomstar Panciu
Avintul Jaristea - Unirea Bolotesti
FC Panciu - CSM Adjud
AS Cimpineanca - Unirea Pufesti
Trotusul Ruginesti - Viitorul Homocea
Unirea Tifesti - Chimica Marasesti
CSM II Focsani - Siretul Suraia
Etapa 12 (duminica, 3 decembrie)
Unirea Bolotesti - RRomstar Panciu
CSM Adjud - Avintul Jaristea
Unirea Pufesti - FC Panciu
Viitorul Homocea - AS Cimpineanca
Chimica Marasesti - Trotusul Ruginesti
Siretul Suraia - Unirea Tifesti
CSM II Focsani - Vointa Odobesti
Etapa 13 (duminica, 10 decembrie)
Vointa Odobesti - Unirea Bolotesti
RRomstar Panciu - CSM Adjud
Avintul Jaristea - Unirea Pufesti
FC Panciu - Viitorul Homocea
AS Cimpineanca - Chimica Marasesti
Trotusul Ruginesti - Siretul Suraia
Unirea Tifesti - CSM II Focsani